Nevídaný zájem o irskou taneční show ovládl Třebíč. Pořadatelé museli narychlo domlouvat představení na víc. O kom je řeč? O slovenské taneční skupině Merlin a jejím programu nazvaném Mystery Of The Dance.

Slovenskou taneční skupinu provází po turné v zahraničí mnoho výborných ohlasů. Zatím se jejich vystoupení setkávají s beznadějně vyprodanými sály. Patnáctka vynikajících tanečníků zavítá do Třebíče na tři dny. Čeká je celkem pět vystoupení. Čtyři dopolední pro mládež z třebíčských základních škol a jedno večerní pro veřejnost.

A na co se mohou návštěvníci těšit? Kromě strhující irské muziky a tance si účinkující připravili i atraktivní světelnou show a celou řadu kostýmních převleků. Na své cesty si kromě nezbytných rekvizit vozí i vlastní dřevěnou podlahu, která zaručuje perfektní taneční výkon i v místech, kde není kvalitní pódium.

Taneční skupina Merlin vznikla v roce 1995 jako soubor mladých tanečníků. Jejich specializace na irský step jim otevřela dveře na pódia nejen na Slovensku. Třebíčskému publiku se představí s 80 minutovým programem jehož základní příběh má prameny v keltských legendách a bájích. Láska člověka a víly v energií nabitém tanci dotvoří chytlavá irská hudba.