Vzpomínali pak společně, ale jediným výsledkem bylo konstatování, že velká scéna nového divadla světoznámému orchestru vyhovuje podstatně více, než o mnoho menší sál v Národním domě.

Orchestr Václava Hybše patří na mnoha místech země k neodmyslitelným průvodcům předvánočním shonem. Také v sobotu se v Třebíči na dvě hodiny zastavil čas a po střechu naplněné divadlo si vychutnalo milé pohlazení hudbou. Letos Václav Hybš přizval kromě mladičké houslistky Hany Hložkové a konzervatoristek Ireny Kousalové s Lenkou Šaislovou také matadora českých a zahraničních pódií Milana Drobného. Ten, jako vždycky precizně oblečen a upraven, reprezentuje dlouhá léta taneční a populární hudbu, v Třebíči však zazpíval také operní árie a diváci byli nadšeni. Zvláště, když se na jevišti potkal spolu s Janem Šmigmátorem, o desítky let mladším absolventem konzervatoře, a jejich společný přednes u řady diváků vehnal slzy do očí. Šmigmátor navíc skvělým způsobem celý večer uvádí a potvrzuje tak svůj nesporný a široký talent.

Nestárnoucí Hybš, nositel dobré nálady a břitkého humoru, dává populární hudbě impuls k dlouhému žití svou profesionalitou. Docela určitě tak vyprodá Pasáž zase příští rok. Lidé odcházeli a netajili se tím, že už teď se těší.

František Jůza