Čím se bude vánoční koncert lišit od vašich předchozích vystoupení?

Poprvé vystoupím s kapelou. Doprovodí mne i dětský sbor. Je to první koncert, který pořádáme sami, v tom je speciální. Je pro naše fanoušky, pro lidi, kteří přijdou kvůli mně.

Premiérový vánoční koncert

Anežka Binková & Band

KDY: úterý 26. listopadu v 18.00

KDE: Hrotovice, sál ZUŠ

Jako host vystoupí dětský sbor ZŠ Hrotovice. Vstupenky jsou k dispozici v Muzeu Hrotovicka, Náměstí 8. května 2, Hrotovice. Otřeno je denně mimo pondělí od 9.00 do 12.00 a od 13.00 do 17.00.

V repertoáru máte i vánoční píseň, že?

Dokonce dvě. Jednu z nich nehraji, protože jsem ji napsala už před delší dobou. Druhou, jmenuje se Spadlá hvězda, budeme ještě před Vánoci vydávat na nahrávce s živou kapelou.

Koledy v úterý 26. listopadu v Hrotovicích také zazní?

Ano. Koledy patří k Vánocům, bez nich by se to neobešlo. Jsou v neobvyklých aranžích, zazní se sborem místní základní školy.

Kolik písní máte připravených?

Koncert bude postavený zhruba na dvaceti písních. Potrvá hodinu a půl.

Můžete představit vaši kapelu?

Určitě. Na elektroakustickou a elektrickou kytaru hraje Milan Diviš, baskytarista, který dokáže hrát i na housle, se jmenuje Antonín Kopřiva, klávesista Aleš Čurda umí hrát i na tahací harmoniku a bubeník Pepa Šabacký dokáže všechno, akorát to nechce předvádět. Kluci jsou výborní muzikanti, jsou vtipní, milí. Výborně si rozumíme. Jsem moc ráda, že takovou kapelu mám.

Jste v kapele nejmladší. Respektují vás jako ženu? Nedovolují si něco?

Nedovolují si ke mně nic (smích). Společně tvoříme muziku, zkoušíme různé varianty, a i když máme někdy víc názorů, nějak se nakonec dohodneme.

Po premiéře s kapelou máte plánu další koncerty?

Ano, další bude v prosinci na brněnském Výstavišti. V neděli osmého. Máme už objednávky na vánoční koncerty na příští rok, čeká nás například koncert na jaroměřickém zámku.

Nadále už budete jezdit výhradně s kapelou?

Buď s kapelou, nebo ve dvou s kytaristou Milanem Divišem. Vyzkoušeli jsme si to ve Fóru Karlín. Skvěle nám to ladí a zhmotní to zvuk.

Máte další nové písně?

Minimálně tři. Jednou z nich je Nezmar, je to písnička o ženách pro ženy. Možná může pomoci i mužům trošku víc nás pochopit, ale vzhledem k tomu, že ani my samy se občas nechápeme, tak to asi úplně neklapne. Další písnička se jmenuje Ptáčci, ta je náročná. Taková trošku depka, sice svižná a melodická, ale depka. Píseň Srdce je zase o nevěře. Je velmi jemná, mám ji ráda.

Na sociálních sítích jste vyhlásila soutěž o vstupenky na vánoční koncert.

Ano. Chci nějak odměnit přízníce, kteří mne podporují. Poctivě pro mne hlasovali ve Folkparádě a moji píseň Kostky tím opakovaně dostali na první místo. Vážím si toho.