Hedbávného tvorbu lze rozdělit do tří oblastí. V hledáčku jeho objektivu se často objevuje třebíčská historická židovská čtvrť, krajina, častou tematikou je na snímcích z přírody voda, poslední oblastí je tematika silničních motocyklových závodů. A budou to právě fotografie z prostředí motocyklového světa, které budou nyní k vidění na plánované výstavě v Městské knihovně v Třebíči.

Jaroslav Hedbávný je od roku 1996 oficiálním fotografem Velké ceny České republiky, akreditaci však má i na další šampionáty evropského a světového formátu. Během závodu motocyklů na brněnském Masarykově okruhu vznikla i fotografie pojmenovaná Na startu, se kterou získal prestižní cenu časopisu PhotoLife za nejlepší snímek ve sportovní kategorii.

Hedbávný má za sebou více než tři desítky výstav, je členem Svazu českých fotografů, Svazu výtvarných umělců České republiky a spoluautorem dvou fotografických publikací.

Výstava fotografií Jaroslava Hedbávného s názvem Ze světa velkých cen bude k vidění v hudebním sále třebíčské městské knihovny až do konce ledna.

DANIELA VILHELMOVÁ