Během Hradozámecké noci se v Náměšti nad Oslavou před zraky přítomných odehrají vážné i veselé události z dob minulých. Průvodcem jim bude zámecký pán a možná se zjeví i Bílá paní. Noční kostýmované prohlídky v Jaroměřicích nad Rokytnou seznámí návštěvníky s nejvýznamnějšími majiteli zámku.

Zámek Jaroměřice nad Rokytnou

Během Hradozámecké noci se návštěvníci Jaroměřic nad Rokytnou seznámí s někdejšími majiteli zdejšího zámku. „Pro letošní sezónu jsme připravili výstavu s názvem Questenbergové na Jaroměřicích nad Rokytnou. Od pole válečného po objetí múz. Výstava pojednává o historii nejvýznamnějšího rodu, kterému kdy Jaroměřice patřily, o rodu Questenbergů. První z rodiny byl Gerhard, který se vyznamenal na bojištích třicetileté války a posledním byl hrabě Jan Adam z Questenberga, pro něhož byla vším hudba a divadlo. Toto téma bychom rádi přiblížili ve formě hraných kostýmovaných prohlídek,“ řekl kastelán Radim Petr.

Prohlídky začínají od 19.00 hodin a vstupné stojí 160 korun. Pro velký zájem se doporučuje rezervace předem.

Zámek Náměšť nad Oslavou

Zšeřelými interiéry náměšťského zámku provede návštěvníky sám zámecký pán. Před jejich zraky se v podání Divadelní a kaskadérské společnosti Štvanci odehrají vážné i veselé události, které se na zámku staly. „Návštěvníci tak vstoupí do dávno minulých dob a spatří například zámeckou stráž v dobových kostýmech, výuku šlechtických tanců, školu šermu a řadu dalších dnes nám již málo známých situací běžného šlechtického života“, říká náměšťský kastelán Marek Buš.

Prohlídky začínají každou hodinu od 18.00 do 22.00. Plné vstupné je 120 korun, rodinné 310 korun.