Ke známým jménům z festivalového programu nepochybně patří Ondřej Havelka a jeho Melody Makers, Pavol Hammel nebo Robert Křesťan, Druhá Tráva a Michal Pavlíček.

Z Belgie přijede na Folkové prázdniny skupina Voxtra. Přiveze vokální pokladnice z různých koutů světa a se zájemci se o své dovednosti podělí na tvůrčí dílně. Koná se už v neděli odpoledne v zámeckém parku.

Festival tvůrčích dílen Hnízdo múz probíhá po celou dobu trvání Folkových prázdnin a zahrnuje desítky nejrůznějších tvůrčích aktivit.

Hlavní program Folkových prázdnin 2018

Neděle 29. července
13.30 Nedělní zahradní slavnost (od 13.30 hodin ve Staré tkalcovně, od 15 hodin Nedělní zahradní slavnost v areálu zámku, od 17.45 hodin koncerty v areálu zámku)
Mirek Kemel s kapelou
Ondřej Havelka a jeho Melody Makers
Voxtra (Belgie)

Pondělí 30. července
17.30 hodin
Pavol Hammel (Slovensko)
John Smith (Velká Británie)
Josienne Clarke & Ben Walker (Velká Británie)

Úterý 31. července
17.30 hodin
Robert Křesťan & Druhá Tráva & Michal Pavlíček
Dálava (USA/Kanada)
Trio Da Kali (Mali)

Středa 1. srpna
17.30 hodin
Spirituál Kvintet
Vigüela and Janusz Prusinowski Kompania & Maria Siwiec (Španělsko, Polsko)
Canzoniere Grecanico Salentino & Piers Faccini (Itálie, Velká Británie)

Čtvrtek 2. srpna
17.30 hodin
Jan Hrubý 70
Breabach (Velká Británie)
Boubacar Traoré (Mali)

Pátek 3. srpna
17.30 hodin
Szidi Tobias & Band (Slovensko)
Perkuse a hlasy nad Oslavou
Interference (Irsko)

Sobota 4. července
17.30 hodin
Zvíře jménem podzim
Monsieur Doumani (Kypr)
Bandadriatica (Itálie)

Noční koncerty Folkových prázdnin

Začínají vždy 30 minut po skončení hlavního programu, tj. velmi orientačně ve 23 hodin.

Pondělí 30. července
Kaple sv. Anny
Jitka Šuranká & Petr Uvira

Úterý 31. července
Dvorek Galerie 12
Boi Akih & I Made Subandi (Nizozemsko/Bali)

Středa 1. srpna
Stará tkalcovna
Groove & Voice Trio (Maďarsko)

Čtvrtek 2. srpna
Stará tkalcovna
Elda Trio (Švédsko, Slovinsko, Brazílie)

Pátek 3. srpna
Stará tkalcovna
Pátí na světě