Hned ve čtvrtek můžete vyrazit na jeden z nejlepších snímků roku 2011. Íránský film Rozchod Nadera a Simin posbíral od své premiéry na pět desítek nejrůznějších ocenění včetně Zlatého medvěda z berlínského festivalu, Zlatého glóbu za nejlepší zahraniční film a v neposlední řadě i Oscara ve stejné kategorii. Řada filmových kritiků jej v nejrůznějších anketách označovala za jeden z nejlepších filmů toho roku.

Hned o týden později je přichystána další filmová lahůdka. Promítat se bude kultovní snímek Dannyho Boyla Trainspotting. Ostatně kultovní se stala už knižní předloha Irvina Welshe i soundtrack k filmu, na kterém se podílely přední hvězdy britské kytarové a elektronické hudby první poloviny 90. let.

Poslední lednový den se můžete těšit na finské drama Hodný syn.

Gérard Depardieu a kapela Nazareth

Únor začne francouzskou filosofickou komedií Můj strýček z Ameriky. Film s Gérardem Depardieu v hlavní roli získal na MFF v Cannes v roce 1980 Velkou cenu poroty.

Následovat bude drama režiséra Andrease Dresena Konečná uprostřed cesty a snímek Je to jen vítr, který si odnesl druhou nejvyšší cenu z hlavní soutěže na loňském Berlinale. Na konci února rozezní své nástroje v promítacím sále legendární skupina Nazareth. Do zákulisí této kapely můžete nahlédnout díky dokumentu Miloslava Šmídmajera Nazareth Nekonečný mejdan.

Sedmikrásky

Řadu cen z festivalů v Evropě i v zámoří posbíral snímek Hasta la vista, který vyhrál i cenu diváků na MFF v Karlových Varech. Vyrazit na něj můžete první březnový čtvrtek. O týden později je k promítání připravena komedie Bajkonur.

„Sedmikrásky patří k nejcitovanějším a nejobdivovanějším dílům Československé nové vlny a i přes jejich takřka kultovní status je pouze mizivé procento diváků vidělo v kině a v odpovídající kvalitě," řekl o Sedmikráskách hlavní dramaturg Asociace českých filmových klubů Jan Jílek. Tento klenot české kinematografie bude v Třebíči k vidění první jarní den.

Březen zakončí dokument Olgy Špátové Největší přání, který navazuje na snímky jejího otce, vynikajícího dokumentaristy, Jana Špáty.

Duben ozdobí letošní oscarový kandidát Divoká stvoření jižních krajin, v němž exceluje devítiletá Quvenzhané Wallis. Ta je rovněž nominována na zlatou sošku.

Následovat bude snímek The Words v hlavní roli s Bradley Cooperem a Jeremy Ironsem. Předposledním filmem první poloviny letošního filmového klubu bude drama Caesar musí zemřít. Kvůli němu jeho tvůrci bratři Tavianiové strávili šest měsíců v jedné z nejtvrdších italských věznic. Vše zakončí komediální drama se Seanem Pennem a Frances McDormand Tady to musí být.