Filmový klub odstartuje ve čtvrtek 7. ledna debutem českého režiséra Štěpána Altrichtera Schmitke. „Příběh je něco mezi komedií a mystérií, odehrávající se v okolí Krušných hor, s jejich specifickou atmosférou, historií a lidmi. Ale také je to příběh nešťastného inženýra větrných elektráren, který si nevšiml, že nějak vypadl z dnešního světa," píše se v popisu filmu.

Filmoví odborníci na něm kromě pohledu na dnešní Sudety oceňují především výborný zvuk, za který snímek získal i ocenění v německém Schwerinu.

Dokument o Filipu Topolovi

A ještě jeden český film budou moci návštěvníci třebíčského kina Pasáž vidět. O dva týdny později se bude vysílat dokument o skladateli, textaři, klavíristovi a zpěvákovi Filipu Topolovi. Lednový program ještě doplní francouzské drama Tři srdce a norský thriller V hlubinách.

Únor bude měsícem velkých režisérských jmen. Nejprve diváci uvidí Iracionálního muže od Woodyho Allena, o týden později Jimmyho tančírnu od Kena Loache a následovat bude Mallory Heleny Třeštíkové. Druhý měsíc zakončí adaptace románu Philipa Djiana Láska je dokonalý zločin.

V březnu mohou filmoví nadšenci vyrazit na dvě francouzská dramata Sambu a kontroverzní, sexuálně explicitní Love. Po něm přijde na řadu americko-italský snímek Otcové a dcery a vítěz Zlatého lva Holub seděl na větvi a rozmýšlel o životě. Posledním březnovým snímkem bude kostýmové drama Marguerite.

Prvním dubnovým filmem bude životopisné drama od oscarového režiséra Roberta Zemeckise o Philippu Petitovi. O jediném muži, který přešel mezi věžemi Světového obchodního centra. Snímek nese příznačný název Muž na laně. V dubnu jej doplní snímky Sils Maria, britský Pride a romantické drama od Thomase Vinterberga Daleko od hlučícího davu.