Čtvrteční francouzské drama Apači zavede diváky na Korsiku. Nenabídne jen krásy exotického ostrova, ale především naturalistický pohled na tamní všední život.

O týden později je na programu jediný čistě neevropský film. Jde o již výše zmíněný snímek Prodloužený víkend. Jason Reitman je u nás známý především díky snímkům Juno a Děkujeme, že kouříte. I v tomto díle najdeme Reitmanovu zálibu v antihrdinech, jako byli těhotná teenagerka či lobbista hájící zájmy tabákových firem. V Prodlouženém víkendu je to trestanec na útěku. Místo sžíravé komedie však dostane citlivé romantické drama. Tomu všemu vládne velmi dobrý herecký výkon dvojice Kate Winslet a Josh Brolin.

Posledním zářijovým představením bude drama Jeptiška. Film, který byl v roce 2013 nominován na Zlatého medvěda, je již několikátou adaptací románu Denise Diderota.

Říjen začne italsko-francouzským snímkem Shun Li a básník. Hořká komedie dokumentaristy Andre Serge vypráví intimní příběh o střetu rozdílných kultur.

Následovat bude další zástupce francouzské kinematografie S Moliérem na kole. Emoce a pocity hlavních postav, snímku i Moliérova Lakomce, jsou ve filmu vyjadřovány citováním replik z této divadelní hry. To ze snímku dělá výtečný metafilm, spojující divadlo a film.

Hvězdou filmu Philomena natočeného podle skutečné události je Judi Dench. To, že půjde o vynikající film dokládají i čtyři nominace na Oscara, tři nominace na Zlatý Glóbus a řada dalších ocenění. Film zobrazuje pravdivý příběh o hledání ztraceného syna.

Jediný český zástupce v programu je dokument Návrat Agnieszky H. Polská režisérka Agnieszk Holland je u nás z poslední doby známá díky úspěšném seriálu Hořící keř. Právě při jeho natáčení svolila k natáčení dokumentu, ve kterém vzpomíná na svá studia na pražské FAMU. Dokument je však i svižným a odlehčeným pohledem na českou společnost.

Posledním říjnovým snímkem je francouzská Má vlast.

V listopadu filmový klub nabídne holandskou černou komedii Borgman, italské drama Ať žije svoboda! a francouzskou absurdní komedii Attila Marcel. Na konci listopadu se pak filmoví fanoušci mohou těšit na romantické drama Paola Sorrentina Následky lásky. Jde o deset let starý film italského režiséra, který se později proslavil filmy Božský a Velká nádhera, za nějž získal Oscara. Na prosinec je připraven snímek Dvojník a film o Charlesovi Dickensovi Vášeň mezi řádky.