V podání Moravské filharmonie Olomouc a Českého filharmonického sboru Brno na něm zazní Symfonie č. 9 d moll s Ódou na radost Ludwiga van Beethovena. Diváci se mohou těšit i na taneční light show skupiny Aliatrix. Autory světelného představení jsou Tereza Adamusová a Michal Halačka, který o podívané v Jaroměřicích na Rokytnou pohovořil.

Očekávaným vrcholem závěrečného koncertu bude vaše taneční show. Můžete prosím představit svůj styl?
Čemu se Aliatrix věnuje?
Aliatrix se zaměřuje na kombinaci různých uměleckých směrů do jedné celistvé show. V základě se jedná o kombinaci tance a světelného, respektive ohnivého žonglování. Podobných projektů je mnoho, proto do show chceme zakomponovat i akrobacii, vizuální prvky, videomapping, světelné aplikace, pyrotechnické a kouřové efekty. Nápadů je mnoho. Česká scéna totiž nabízí nepřeberné množství talentovaných lidí a my je chceme propojovat a ukazovat, že v České republice umíme skvělé věci.

Co by si měl divák z vašeho představení odnést?
Chceme, aby divák odcházel s pocitem, že to, co viděl, bylo skvělé, ale pro něj i přínosné. Může se zamyslet, show ho může nabít pozitivní energií, láskou. Každá show má v sobě něco jiného.

Ústředním tématem koncertu je Óda na radost. Jak s tímto námětem koresponduje vaše koncepce?
Připravujeme vystoupení oslavující radost ze života. Měli bychom být pozitivní a užívat si každou možnou chvilku na maximum. Náš čas tady je přece jenom omezený a druhou šanci už asi nedostaneme, tak proč si život kazit pochmurnou náladou a negativismem. Na jevišti se představí deset umělců a nosným prvkem bude světlo. Na choreografiích pro festival se pracuje už několik měsíců.