První polovina měsíce se ponese ve znamení vánočních koncertů. Ve čtvrtek 7. prosince do třebíčského Národního domu přijede zpěvačka Věra Martinová, která s kapelou zazpívá vánoční písně z alba Foukneme do svící. Další známou zpěvačkou bude Jitka Zelenková, kterou 10. prosince v Divadle Pasáž doprovodí na piano Lev Rybalkin a na kontrabas František Raba.

O tři dny později v třebíčském Fóru zazní hudba Dua Jamaha, které se zaměřuje na multižánrovou hudbu. „Duo Jamaha je oblíbená skupina známá z televize Šlágr. Vstupenky na tento koncert i na Jitku Zelenkovou jsou již v prodeji,“ informovala Jaroslava Burketová z programového oddělení Městského kulturního střediska Třebíč.

Kulturními akcemi ožije hlavně také Divadlo Pasáž. Příznivci travesti pořadů se mohou těšit na 15. prosince, kdy Třebíč po roce navštíví umělci ze skupiny Screamers s vánočním představením Neseme vám noviny. O den později se na stejném místě uskuteční v pořadí již sedmá Vánoční pohoda v podání dětského pěveckého sboru Slunko. Jeviště bude tentokrát zaplavené dětmi různých věkových kategorií a nebude chybět ani host. „Na letošní ročník tam sbor Slunko má jako hosta Elišku Hoblovou se zumbou,“ doplnila Jaroslava Burketová.

Jednou z posledních prosincových akcí bude adventní koncert Cordinal String Quartetu CSQ, který se uskuteční třetí adventní neděli 17. prosince v Zadní synagoze. V programu zazní 2. smyčcový kvartet Vítězslava Nováka a poslední část koncertu bude věnována populární tvorbě Jakuba Lojdy a Adama Cahy. Jako host vystoupí harfenistka Anna Kolaříková.