Jeho vystoupení proběhne v rámci cyklu Hudební salon. Vtipný pozorovatel nejen běžného života, ale i toho politického, vkládá své postřehy do písniček. „Kladenský rodák a patriot rozdává životní moudrost a humorem a laskavostí sobě vlastní. Jeho písničky oplývají specifickou lyrikou,“ řekla Ivana Řídká z třebíčského kulturního střediska.

Ale nejen Fouskovy písničku budou ve středu večer znít sálem Národního domu. Jako dlouholetý člen divadla Semafor a později i Divadla Jiřího Grossmanna často ve svých pořadech zavzpomíná na mladistvá léta a dobu strávenou nejen v Poldi Kladno, ale i na spolupracovníky z branže.

Umělecký záběr Josefa Fouska je daleko širší než jen skládání písniček. Na svém kontě má i několik humorných románů a aforismů. Je autorem Fouskových skoropohádek, které jsou určeny dětem i dospělým a je výborným fotografem. „Josef Fousek si oblibu u obecenstva získal mimo jiné i svými pravidelnými nedělními Dobrými rány v rozhlase,“ dodala Ivana Řídká. Důkazem jeho nesporného talentu jsou i texty písní, které napsal pro jiné zpěváky.

Pořad Josefa Fouska Bez náhubku je na programu ve středu 30. března v Národním domě. Začátek je v devatenáct hodin, vstupné činí 140 až 160 korun.