Festival láká především na kvalitu, ale i známá jména účinkujících. Sedmý ročník začíná v Národním domě 3. března a program je rozvržen do tří týdnů. „Původně se celý festival konal během sedmi dnů. To však bylo pro diváky časově náročné. A tak jsme jej rozvrhli do dvou a od loňského roku do tří týdnů,“ upřesnila programová vedoucí kulturního střediska Ivana Řídká.


Letošní ročník je doslova nabitý kusy, které by neměly uniknout oku náročného diváka. Shirley Valentine se Simonou Stašovou v hlavní roli a představení Divadla Ungelt Láskou posedlí s Vilmou Cibulkovou a Miroslavem Etzlerem jsou již bezezbytku vyprodaná, přesto jsou v programu stále ještě představení, která opravdu stojí za to. Mezi ně patří Ředitelská lóže z autorské dílny Arnošta Goldflama, ve které excelují Stanislav Zindulka a Alois Švehlík. Divadelní společnost nesoucí jméno českého herce Františka Kreuzmanna přiveze Krásu z Moulin Rouge v hlavní roli s Janem Potměšilem a pražské Studio dva se prezentuje hrou Petera Quiltera Na konci duhy. V ní se představí Hana Maciuchová a Miloslav Mejzlík.


S trochu lehčím žánrem festival zpestří Milion liber v podání Dany Morávkové a Jana Revaie z Docela velkého divadla z Litvínova a talk show Jana Krause. Ten si jako hosta pozval, herečku a zpěvačku Světlanu Nálepkovou. Budou to právě oni, kteří celou přehlídku 3. března v Národním domě zahájí.
Zbylé vstupenky lze zakoupit u pokladny Národního domu nebo v Informačním centru na Karlově náměstí v Třebíči.