Příznivci klasické hudby se mohou těšit na opravdové hudební skvosty, program posledních vystoupení je atraktivní.

V Jaroměřicích nad Rokytnou se koncert koná již ve středu večer. Návštěvníci se mohou těšit na hudbu od Vivaldiho a Bacha v podání nově vzniklého česko-německého orchestru Capella Anna, složeného z vynikajících instrumentalistů obou zemí. Koncert začne v 19.30 hodin na jaroměřickém zámku v Sále předků.

V středu také vystoupí na zámku v Lysicích cembalistka Celiné Frisch. Zítra se festival přesune na zámek Rájec-Jestřebí a pozítří do Valtic.

Sobotní slavnostní závěrečný koncert ve Velkém Meziříčí je opravdovou přehlídkou hudebních es, a to jak z hlediska dramaturgického, tak i díky výběru interpretů. V luteránském gymnáziu se v 19.30 hodin představí pražský barokní orchestr Collegium 1704 pod vedením fenomenálního dirigenta Václava Lukse, který soubor v roce 2005 založil. V kongeniálním provedení tohoto mimořádně úspěšného souboru zazní skladby opravdových hudebních mistrů Corelliho, Vivaldiho a Händela. Orchestr doprovodí sopranistka Martina Janková.

Letošní ročník festivalu nese podtitul Italské slunce. Právě proto představuje díla italských a Itálií významně ovlivněných skladatelů 17. a 18. století.