„Jsme rádi, že se Třebíč na seznam prominentů zařadila. Před šesti lety jsme měli tu čest hostit předpremiéru hry Afrika. Premiéra Českého nebe proběhne 28. října v Žižkovském divadle Járy Cimrmana a než ji spatří pražské publikum testují ji autoři mimo Prahu. Vybírají si města, kde vědí, že je publikum vyzrálé a dobře reaguje na jejich humor, “ sdělila programová ředitelka kulturního střediska Ivana Řídká.


V pořadí patnáctá divadelní hra zneuznaného génia a největšího Čecha Járy Cimrmana České nebe zavede diváky mezi elitu národa. Schůze české nebeské komise svede dohromady osobnosti našich dějin od praotce Čecha až po Miroslava Tyrše, Babičku Boženy Němcové nevyjímaje. Tu s bravurou a gustem ztvární specialista ženských rolí Divadla Járy Cimrmana Miloň Čepelka. Oproti tomu pánové Smoljak a Svěrák se promění v učitele národů Jana Ámose Komenského, který v této hře figuruje jako zapisovatel. Schůzi samotnou pak povede patron země České svatý Václav.


Představení začíná v 19 hodin, vstupenky na představení jsou již dlouho vyprodané. Pouhých dvacet minut prvního dne stačilo na vyprodání celého sálu.