Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bagr zavzpomíná v Trnavě na staré hity

Trnava /ROZHOVOR/ - Hezký večer slibuje 27. říjen, kdy se sejde v Trnavě téměř kompletní zakládající sestava kapely Bagr, aby se znovu připomněla svým současným příznivcům, ale hlavně pamětníkům. Několik postřehů Deníku k akci sdělil manažer kapely Karel Ošmera:

20.10.2014
SDÍLEJ:

Bubeník Vláďa Čupřina Sovák, kytarista Petr Sedlák, kytarista Petr Vaníček, současný zpěvák Luboš Syrový, kytarista Petr Kotlík, basista Jarda Sláma a vokalista Zdeněk Pecka.Foto: Karel Ošmera

Netradičně v pondělí a netradiční vzpomínání. Proč?

Jedná se o pondělí před státním svátkem, takže druhý den je volno. A my vlastně vzpomínáme neustále, jenže obvykle u piva s muzikanty, kteří kapelou prošli. Vzpomínáme na veselé příhody, na všechny trable i neskutečné zážitky, ale především na skladby, které se už dávno nehrály, naplnění čehož je právě smyslem tohoto večera. Nejde o představování muzikantů, ale o uvedení dávno neprezentovaných a skoro zapomenutých skladeb. Chceme je právě pro tento večer oživit v pamětích všech, kteří je tam spolu s nám půjdou hledat a nacházet.

O jaké skladby se bude jednat?

Je to vlastně takový průřez třicetiletím s tím, že by se tam měly objevit písničky ve své době známé a populární a pak vlastně někde uschované až zapomenuté. A pochopitelně i ty, které se hrávají doposud. Namátkou jmenuji: Dej mi ho, Zůstaneš sám, Blázni blázniví, Bílej chrám, Co nám schází, Oheň a kříž, Bílá růže, Čí jsou zákony, Hej rokenrol, Adélka, Růže na Harleyi, Za korunu, Spartakus, Čerti, Jana, Mademoiselle Minette, Jméno Eva, Přátelé z lásky, Ráno přijde pláč, Manekýna, Tisíckrát, Hloupej sněhulák, Zlá, … a samozřejmě i Quasimodo.

Kdo s tím nápadem přišel?

Poměrně často na zábavách slýcháme, proč nezahrajeme tu či onu skladbu, což ani dost dobře nejde. Bagr během své historie odehrál téměř 400 skladeb, takže se nedá každému při aktuálním repertoáru vyhovět. Tak jsem svolal některé muzikanty, kteří Bagrem prošli, jestli by nechtěli ještě aspoň jednou zahrát něco, co už se hodně dávno nehrálo, ale přesto to pořád zůstává v povědomí lidí.

Zakládající sestava, ale jeden velmi důležitý člen tam bude chybět. Petr Kapinus, dlouholetý lídr kapely, se nezúčastní.

Ano. Zpěvák Petr Kapinus chybět bude, a to zřejmě fyzicky na místě i v našich myšlenkách a vzpomínkách. Asi je jen na něm, kdy a zdali se rozhodne, zda by na takové či podobné  akci chtěl vystoupit. Učitě bude vítán nejen všemi fanoušky, ale i všemi muzikanty, kteří spolu s ním za tu dobu působili. Ale to je otázka spíš pro něj samotného. Věřím, že ještě neřekl na pódiu své poslední slovo a ještě aspoň jednou s muzikanty z Bagru k potěšení všech vystoupí.

A ještě jeden člen bude chybět.

Já vím, Karel Ošmera. Fyzicky tam budu, ale u bicích nikoliv. To už přenechávám mladším, navíc mám během každé takové akce tolik starostí, že bych byl jen nervózní a vůbec nic z toho neměl.

Jaká bude programová koncepce celého večera?

Je to vzpomínkový večer, takže tam pamětnické skladby zahraje nejen zakládající sestava kapely, ale i současní muzikanti Bagru. Určitě bude zajímavé posoudit, jak vypadají písničky v pojetí těch dříve narozených a těch, kterým bylo nedávno dvacet let. Většina těch skladeb je totiž starší než oni samotní. Navíc skladby se starou sestavou zazpívá současný zpěvák Luboš Syrový. Ve 20.00 začne současný Bagr, pak zavpomínáme se zakládajícími členy a na závěr po půlnoci se představí mladá kracovická formace RockOn.

Kdo se tedy v zakládající sestavě muzikantů v Trnavě objeví?

Kytaristé - tři Petrové: Sedlák, Kotlík, Vaníček; basista: Jarda Sláma, bubeník: Vláďa Čupřina Sovák; vokalista: Zdeněk Pecka.

Čemu se tito členové v současnosti věnují? Zůstal někdo z nich u muziky?

Petr Sedlák je učitelem na Základní umělecké škole v Třebíči - obory housle, viola, elektrická kytara a vystupuje s kapelami Paradox a Alternativa, Jarda Sláme zastává pozici procesního inženýra a hraje s kapelou Grafit, Petr Kotlík je zaměstnán jako grafik a brázdí bigbítové štace s kapelami Pekelníci originál a Storm, Petr Vaníček pracuje jako technik a konstruktér kytarových zesilovačů, u čehož několik hodin denně hraje, Vláďa Čupřina Sovák na vás občas zatroubí jako řidič třebíčské městské dopravy a hraje v Grafitu spolu s basistou Jardou a příležitostně v Proměnách, Zdeněk Pecka učí na katedře germanistiky Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Jaká je současná sestava kapely?

Zpěvák Luboš Syrový, basista Jarda Heralecký, kytarista Ondřej Kříž, klávesista Jiří Nosek a bubeník Lukáš Doležal.

Můžete už teď zhodnotit letošní sezonu?

Bylo to celkem příjemné. Zahráli jsme si se spoustou známých kapel (No Name, Wohnout, Sto zvířat, Zoči Voči, Koblížc!, Argema, Titanic, Morčata na útěku, Komunální odpad, Prague Conspiracy, Imodium, The Snuff…, vydali jsme autorské CD, natočili dva videoklipy, byli dvakrát ve Snídani s Novou, ale hlavně jsme byli stále v kontaktu s velkým počtem příznivců, a o tom to vlastně celé je, a když nás tito ještě podpoří nějakým tím hlasem do ankety Český slavík, tak to bude úplně super.

Jaké zajímavé akce vás ještě do konce sezony čekají?

Těch akcí je samozřejmě víc, ale za zmínku stojí určitě Lipník 16. 11. (snad nám moc příznivců neodeberou diváci zápasu našich fotbalistů s Islandem), tradiční vánoční zábava v Čáslavicích (25. 12.) či setkání s mladými nadějnými třebíčskými kapelami Mannequins (26. 12. Lipník) a Chyť páva (30. 12. Třebíč Club "R"). A úplně pohodovou záležitostí bude jistě sobota 17. ledna v třebíčském Domě Zahrádkářů, kde se koná už 13. ples BAGRu s tradiční bohatou tombolou a setkáním všech generací posluchačů, které jistě obohatí i lidový harmonikář Petr Gross.

Co k akci v Trnavě ještě dodat?

Jede i svoz v 19 hodin od Vaignerů. V Hudebních nástrojích Mijovič a Minimarketu Trnava je předplatné za 70 korun (na místě za stovku), každý pátý návštěvník obdrží zdarma MC kazetu Bagru jako retro vzpomínku na doby dávno minulé, ale hlavně se všichni těšíme na setkání s pamětníky i současnými příznivci a chceme si ten večer pořádně užít.

Autor: Redakce

20.10.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Nečekaná žeň čekala třebíčské plavce na podzimní ceně Motorletu, zleva David Svoboda, Sára Doležalová, Barbora Seemanová a Marie Magdalena Davidová.

Plavci Spartaku zářili na podzimní ceně Motorletu

Volby na Třebíčsku.

V Okříškách budou u voleb podepisovat petici na podporu obchvatu

Jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Třebíčsku. Podívejte se

Čáslavice - Jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Třebíčsku se nachází na nenápadném místě nedaleko kostela a hřbitova u Čáslavic. Místo zvané Hanzalův kopeček skýtá zvláště za slunných podzimních dní půvabné rozhledy do všech světových stran.

Zahrádkáři budou vystavovat tradiční druhy i rarity

Třebíč - Zahrádkáři se chystají v Třebíči ukázat své letošní výpěstky. Od pátku do pondělí promění Zahrádkářský dům ve Švabinského ulici v jednu velkou podzimní zahradu. Uskuteční se tam jubilejní třicátá oblastní výstava ovoce, zeleniny, bonsají a léčivých rostlin.

Na kapotu auta před domem někdo vyryl kosočtverec

Třebíč - Kosočtverec někdo vyryl na kapotu auta Nissan Juke, která stálo před domem v ulici Sv. Čecha v Třebíči.

Veletrh vzdělávání představí v Třebíči nabídky škol

Třebíč - Veletrh vzdělávání Didacta se ve čtvrtek 19. října uskuteční v Třebíči. Cílem veletrhu je podat ucelený přehled o vzdělávacích nabídkách škol a uplatnění v praxi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení