„Letní autokino u elektrárny Dukovany je nejúspěšnějším místem našeho kinematografu a já vám všem za to moc děkuji, i za příspěvky pro Konto Bariéry,“ prohlásil při zahájení Josef Čadík, který pro elektrárnu promítání filmů zajišťuje.

I přes výrazné rozšíření kapacity parkoviště bylo hned první večer autokino plně obsazeno. Na základě velkého zájmu energetici navýšili počet míst pro sedící diváky. Někteří návštěvníci přijeli i s vlastním vybavením a přivezli si křesla a lehátka, někteří sledovali filmy z dek, které si rozložili na blízkou travnatou mez. Sobotní večer dále patřil úspěšnému hudebnímu filmu Mamma Mia! Here We Go Again a neděle byla věnována milovníkům scifi s filmem Hra začíná.

Díky stabilitě promítací plochy, která je pevně ukotvena v zemi, se promítání koná za každého počasí. Program autokina tak neomezí vítr ani déšť. Zvuk si diváci na autorádiu naladí na frekvenci 88,8 FM. V následujících dvou týdnech se diváci mohou těšit na českou komedii Po čem muži touží (23. 8.), pohádku Čertí brko (30. 8.). Zahraniční produkci zastoupí francouzská komedie Co jsme komu udělali (23. 8.) a Co jsme komu zase udělali (30. 8.) nebo drama Zrodila se hvězda (24. 8.). Závěr autokina bude patřit životopisnému hudebnímu filmu Bohemian Rhapsody (31. 8.).

Pro diváky je v promítací dny prodloužena otvírací doba infocentra elektrárny.