„Videoklip vznikl před dvěma roky a natáčeli jsme je na jednadvaceti místech nejen v okolí Moravských Budějovic, ale i v samotném městě. Celkem jsme na něm včetně natáčení pracoval 106 hodin, samotné stříhání bylo hotovo za 78 hodin,” přiblížil vznik klipu Milan Machát.

Zatímco do soutěží profesionálních či amatérských se hlásí autoři sami, Slečna měla oproti jiným dílům osud právě opačný. Ostatně tento klip, než zabodoval v berlínské konkurenci dalších sedmatřiceti zahraničních snímků, viděli diváci v Polsku, Estonsku i ve Švýcarsku. A právě to bylo důvodem proč ředitel berlínské přehlídky Sigrid Tzchichhold kontaktoval zástupce v Praze s úkolem vyhledat autora klipu Slečna, aby jej oslovil a ten přihlásil své dílo do soutěže. „V celé historii festivalu je to zcela ojedinělé a rozhodně se to vyplatilo,” poznamenal Milan Machát.

Jak autor sám přiznává není to jediná písnička FunKids, kterou převedl na filmový záznam. Už o rok dříve se mohli fanoušci mladé budějovické kapely seznámit s jeho prvním „dítětem” na hudební stanici TV Očko či v České televizi. Videoklipem Slečna, však práce Milana Macháta nekončí. „Jako invalidní důchodce jsem na trhu práce dost limitován. Nemohu pracovat ani fyzicky ani duševně, atak natáčím,” přiznal autor.

V současné době Milan Machát dokončuje DVD o stavbě obchvatu Moravských Budějovic.

„Jde o ucelený dokument v němž nebudou chybět plány stavby, výsledky archeologických výzkumů, rozhovory se starosty, včetně záznamů jak stavba v průběhu tří let rostla. Zájem ze strany kapel o klipy je velký, ale momentálně všem říkám až dokončím obchvat,” dodal s úsměvem Machát.

Skladbu pro kapelu FunKids napsal Pavel Szabó, klip natočil Milan Machát. Jak se spolupráce vydařila mohou zájemci nejen o regionální hudební scénu posoudit sami. Klip je k vidění na internetovém serveru You Tube.