"Divadelní festival je věnován památce mého otce, Jana Horáka, který dlouhá léta vedl místní ochotnický soubor a jistě dal amatérskému divadlu v Moravských Budějovicích osobitý výraz. Milovníci ochotnického divadla mají možnost vidět výkony svých oblíbenců a porovnat je s ostatními. Navíc je vidět, že tento druh divadla je živel, který se objevuje i v těch nejmenších obcích našeho regionu. A nutno podotknout, že na pěkné úrovni,“ uvedla dcera Yvona Švaříčková.

V letošním ročníku se představí celkem pět amatérských spolků z Vysočiny a jižní Moravy. Návštěvníci se mohou těšit na komedie, tragikomedii i pohádku. „Festivalové menu jsme namíchali tak, aby bylo pro návštěvníky atraktivní. Překvapením by mělo být představení pohádky skupiny historického šermu Přemyslovci ze Znojma. Jihlavský spolek De Facto Mimo vystoupí z tragikomedií, do které se aktivně zapojí i publikum,“ sdělil pracovník Městského kulturního střediska Pavel Čírtek.

Festival bude probíhat na nádvoří moravskobudějovického zámku od 13. do 17. srpna. Začátky představení jsou ve 20.30 hodin, vstupné na všechna vystoupení je dobrovolné.

Program Horákova horáckého festivalu

13. srpna - Polib tetičku, komedie
Bezchibi – Divadelní spolek Brtnice

14. srpna – Misionáři, ontogenetická three–man–show
Prádelna - Rosice

15. srpna – O zlém pavoukovi, pohádka
skupina historického šermu Přemyslovci – Znojmo

16. srpna – Já měla hezkej život, pane, tragikomedie
nezávislé divadelní studio De Facto Mimo – Jihlava

17. srpna – Krámy, komedie
Divadelní soubor Horáček – Moravské Budějovice

Všechna představení se konají na nádvoří moravskobudějovického zámku a začínají ve 20.30 hodin, vstupné je dobrovolné.