Prvním vystoupením v rámci festivalu je autorský zábavný pořad Miroslava Donutila, který se uskuteční v Národním domě. Následovat bude šest divadelních představení spíše komornějšího charakteru. Jak deníku sdělila programová ředitelka kulturního střediska Ivana Řídká: „V nabídce divadel a divadelních agentur byla spousta takových představení a nám bylo líto, že je nemůžeme zařadit do výběru abonmá. Proto jsem přišla s myšlenkou pro tyto komorní pořady v Třebíči uspořádat festival. V prvním roce jsme vystoupení soustředili do jednoho týdne, ale návštěvníci si ztěžovali, že z časových důvodů nestihnou navštívit všechna představení. Tak jsme přehlídku rozložili do zhruba tří týdnu s tím, že už dnes máme některá představení beznadějně vyprodaná."

Diváci se mohou těšit například na Alenu Vránovou, Františka Němce, Petra Kostku, Oldřicha Kaisera, Jiřího Lábuse a ze zahraničních hostů do Třebíče zavítá slovenská herečka Božidara Turzonovová. Festival začíná ve středu 27. února.

Závěrečné představení proběhne 20. března. Celá přehlídka se kromě hry Cesty dlouhým dnem do noci koná v Národním domě na Karlově náměstí. Začátky jsou stanoveny na 19. hodinu.