VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

13.9.2018

Kulturní léto na zámku v Náměšti vrcholí

Náměšť nad Oslavou – Nabitý program slibuje vyvrcholení zámeckého kulturního léta v Náměšti. O víkendu se na zámku uskuteční koncert a akce spojené se stoletým výročím vzniku samostatného Československa.

11.9.2018

Tisícročná včela: Boj o smysluplný život, rodinu a národ

Jihlava /RECENZE/ – Do nové divadelní sezony Horácké divadlo Jihlava vkročilo 8. září českou premiérou románu Tisícročná včela slovenského spisovatele Petera Jaroše. Více než pět set stránkový text do divadelní podoby přenesl a zúžil režisér Matěj T. Růžička spolu s dramaturgyní Simonou Petrů.

11.9.2018

Tanec a hudba ovládnou pouťový víkend ve Valči

Valeč - O víkendu bude ve Valči opravdu živo. Na místní čeká pouťový víkend, který slibuje nabitý program od pátku do neděle plný hudebních vystoupení.

10.9.2018

Ukazuje unikátní historické kroje. Výstava přibližuje stoletý příběh Sokola

Moravské Budějovice – „Bez Sokola by nebylo legií, bez legií by nebylo Československa.“ Citátem prvního československého prezidenta T. G. Masaryka zahájil v pátek vernisáž k výstavě Sokol před sto lety starosta místního spolku Jan Švaříček. Výstava přibližuje život a postavení Sokola v Moravských Budějovicích.

7.9.2018

Třebíčský hudební festival zahájí hudba v ulicích

Třebíč - Hudba v ulicích rozvlní v pátek 7. září ulice v centru Třebíče. Slyšet budou jak folkové písničky, tak i vážná hudba. U Cyrila a Metoděje na náměstí bude od 16 hodin hrát saxofonové kvarteto, před kavárnou Obývák duo Frenciz akustik, u Kotlářské ulice si najde místo smyčcové kvarteto a průchodu pod knihovnou pak v 17 hodin zahraje písničkář Ondra Herzán.

6.9.2018

Kruh přátel hudby zahájí novou sezónu

Třebíč – Na úvod sezony Kruhu přátel hudby v Třebíči se představí unikátní vokální kvintet Ensemble Frizzante. Koncert s programem Poezie ve vokální hudbě se uskuteční ve středu 12. září od 18 hodin ve foyer divadla Pasáž.

6.9.2018

Dny evropského dědictví na Vysočině otevřou na sedmdesát památek

Vysočina – Hlavní část každoročních oslav českých památek a kulturního dědictví se letos vůbec poprvé přesouvá do Havlíčkova Brodu. Čest zahájit celorepublikové Dny evropského dědictví tak po dlouhé době bude mít Vysočina. V rámci oslav, které budou probíhat od 7. do 9. září se veřejnost může těšit na řadu významných hostů.

4.9.2018

Hrotovicko se roztančí společně s Milanem Peroutkou

Hrotovice – Odpoledne plné tance čeká na návštěvníky přehlídky Hrotovicko tančí. Ve sportovním areálu se v sobotu 8. září od 13 hodin představí taneční soubory různých žánrů. Hostem osmého ročníku bude zpěvák Milan Peroutka se skupinou Perutě.

4.9.2018

Zámek v Polici potěší zejména děti, navštíví ho loutky

Police – Loutkové divadlo zavítá na Třebíčsku během prvního zářijového týdne do celkem dvanácti obcí. Na nádvoří polického zámku slibuje probíhající 12. ročník Malého festivalu loutky hned dvě divadelní představení.

27.8.2018

Unikátní výstava poukáže na společný stát Slováků a Čechů

Třebíč - V třebíčské Galerii Malovaný dům budou mít od 6. září milovníci výtvarného umění možnost navštívit výstavu s názvem Století, náš nekonečný příběh. Výjimečná kolektivní výstava prezentuje díla dvaadvaceti členů Umělecké besedy slovenské a sedmi hostů.

24.8.2018

Festival Happy Faces se nekoná, pořadatelé jej zrušili

Koněšín - Festival Happy Faces, který se měl uskutečnit 31. srpna a 1. září v areálu Leteckého muzea v Koněšíně, se nekoná. Pořadatelé jej zrušili bez bližšího vysvětlení.

22.8.2018

Nadšenci aktualizovali Havlovu hru. O výsledek se podělí na žďárském zámku

Žďár nad Sázavou – Členové divadelního spolku GT Hlinsko připravili vlastní pojetí hry bývalého prezidenta Václava Havla Vernisáž. Zájemci budou mít možnost posoudit výsledek jejich snažení v pátek v podvečer od šesti hodin ve žďárském zámku. Vystoupení bude na druhém nádvoří, vstupné je dobrovolné. Verze představení hlineckých ochotníků sice z té původní vychází, jdou však při tom do značné míry vlastní cestou.

19.8.2018

OBRAZEM: Óda na radost. Ať zní všem a všude, přeje si Peter Dvorský

Jaroměřice nad Rokytnou - Jubilejní dvacátý ročník Mezinárodního hudebního festivalu Petra Dvorského vyvrcholil v sobotu 18. srpna v zámeckém parku v Jaroměřicích nad Rokytnou komponovaným večerem nazvaným Óda na radost. Slavné Beethovenovo dílo provedl Český filharmonický sbor Brno a Moravská filharmonie Olomouc.

19.8.2018

Výstava k výročí srpnové okupace je v Třebíči opět přístupná

Třebíč - Od pondělí 20. srpna bude po technické přestávce opět otevřena originální výstava fotografií a dokumentů, mapující události srpna 1968 v Třebíči. Autorem unikátních fotografií z průjezdu okupačních vojsk naším městem je bývalý redaktor a fotograf Horáckých novin Vladimír Brauner.

16.8.2018

Trampský festival má nabitý program, láká na vystoupení Arabek z Vysočiny

Vladislav – Festival trampské hudby se po roce vrací do areálu u vladislavské sokolovny nedaleko Třebíče. Odstartuje v pátek 17. srpna od 18 hodin a pokračovat bude v sobotu 18. srpna od 13 hodin. Kromě muziky je připraven i doprovodný program, ve kterém nechybí výstava fotografií, ohňová show nebo břišní tance spolku Arabky z Vysočiny. Pro děti bude připraven výtvarný kroužek a soutěže. Akci pořádá spolek Sakum Prdum.

16.8.2018

K narozeninám hraběte Questenberga zněla hudba

Jaroměřice nad Rokytnou - Gratulační skladby členům rodiny hraběte Jana Adama z Questenberka z pera hudebního skladatele Františka Antonína Míči a v novodobé premiéře Ensemble Damian, tvořily stěžejní obsah v pořadí již osmého koncertu festivalu Petra Dvorského.

16.8.2018

Dvorského festival zakončí působivá světelná show

Jaroměřice nad Rokytnou - Dvacátý ročník festivalu Petra Dvorského vyvrcholí v sobotu 18. srpna závěrečným koncertem.

15.8.2018

Během Hradozámecké noci odpálí na náměšťském zámku TNT

Náměšť nad Oslavou – Poslední dva prázdninové víkendy budou v náměštském zámku nabité. Nejprve přijdou na řadu netradiční prohlídky věnované osmičkovému výročí, Následně se o posledním prázdninovém víkendu uskuteční tradiční Hradozámecká noc.

14.8.2018

OBRAZEM: Sestry Havelkovy vrací čas do éry swingu

Dukovany - Na nádvoří zámku Dukovany se v neděli 12. srpna vrátil čas o století zpět, do doby malebných dvacátých a třicátých let. Do doby plné rytmu, swingu, tance a elegance.

13.8.2018

OBRAZEM: Miro Žbirka podruhé v Jaroměřicích

Jaroměřice nad Rokytnou - Miro Žbirka rozšířil řadu gratulantů jubilejnímu 20. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Petra Dvorského. Jaroměřice nad Rokytnou navštívil podruhé po šesti letech v sobotu 11. srpna.

13.8.2018

Sedmnáctý ročník pacovského festivalu je věnován vodě

Pacov – Poděkováním vodě, která pramení na vrchu Stražiště, ukončí festival Pacovský poledník svůj program. Ještě předtím ale nabídne bohatý program se spoustou skvělých interpretů. Organizátorka festivalu se rozhodla podpořit především pacovské a okolní podnikatele, příchozí tedy budou mít možnost ochutnat pacovské pivo z domácího pivovaru nebo lahůdky z kavárny Jankl. Pro návštěvníky festivalu je k dispozici stanové městečko v zámeckém parku.

13.8.2018

Třebíčská Podzámecká niva se vrátí do středověku, blíží se slavnost Tří kápí

Třebíč – Historické oslavy zápisu třebíčské baziliky sv. Prokopa a židovské čtvrti na seznam světového dědictví UNESCO se blíží. Letos proběhnou od pátku 17. srpna do neděle 19. srpna. Návštěvníci se mohou těšit na koncerty, středověké historické městečko, velký historický průvod, ohňostroj a na další atrakce nejen pro malé hosty.

10.8.2018

Co bolí to prebolí, zopakuje Miro Žbirka na festivalu

Jaroměřice nad Rokytnou /ROZHOVOR/ - Zlatý slavík z roku 1982, interpret hitů Biely kvet, Atlantída či Co bolí to přebolí. V posledních letech nahrává svá alba v Londýně a nové chystá vydat letos na podzim. Na den přesně po šesti letech se 11. srpna Miro Žbirka vrátí se svým symfonickým projektem na Mezinárodní hudební festival Petra Dvorského do Jaroměřic nad Rokytnou.

10.8.2018

Na jaroměřické posvícení se chystá i Vlasta Horváth

Třebíčsko - Tipům na nadcházející víkend dominuje posvícení v Jaroměřicích nad Rokytnou.

10.8.2018

OBRAZEM: Hansarda publikum ocenilo nekončícím potleskem

Telč – Fronta čekajících až téměř do poloviny telčského náměstí Zachariáše z Hradce. Tak vypadalo telčské náměstí půl hodiny před začátkem vyprodaného čtvrtečního koncertu irského zpěváka Glena Hansarda s irskou kapelou na nádvoří Státního zámku Telč.

7.8.2018

Jaderná elektrárna spouští Letní kino pod věžemi

Dukovany - Od pátku 17. srpna začíná u dukovanské jaderné elektrárny unikátní Letní kino pod věžemi. Až do konce prázdnin nabídne každý pátek a sobotu lákavé filmové zážitky. Kino bude současně fungovat jako největší autokino v regionu. Úplně poprvé si tak bude možné projekci filmů užít nejen z diváckých židlí pod širým nebem, ale také přímo z aut.

7.8.2018

Přestat mířit na sebe. Mířit k sobě. Heslo Tomáše Kluse

Valeč /ROZHOVOR/ - Mohlo to vypadat na závratnou sportovní kariéru, kdyby si nezranil koleno. Tehdy mladý nadějný pětibojař Tomáš Klus sáhl po kytaře a rozhodl se ze sebe vše, co nosí v duši, vyzpívat. Protože vsadil na upřímnost a k publiku přistupoval vždy s pokorou, jeho písničky si brzy našly své publikum.

6.8.2018

Michaela Šrůmová: Při koncertě se musím krotit, abych udržela emoce

Jaroměřice nad Rokytnou /ROZHOVOR/ - Na festival Petra Dvorského se vrací po třech letech, dokonce ve stejné sestavě. Koncert duchovní hudby v podání Michaely Šrůmové, Lucie Hilscherové a komorního orchestru Czech Virtuosi zaznamenal v roce 2015 natolik příznivý ohlas, že pořadatelé celý ansámbl pozvali v jubilejním 20. ročníku znovu. Vystoupí v jaroměřickém kostele sv. Markéty v úterý 7. srpna. Na otázky odpovídala sopranistka Michaela Šrůmová.

6.8.2018

OBRAZEM: Kavárna na zámku vystavuje portréty

Jaroměřice nad Rokytnou - Výstava obrazů, které namalovali lidé s mentální a kombinovaným postižení, provází Mezinárodní hudební festival Petra Dvorského. K vidění je v kavárně Splněný sen na jaroměřickém zámku.

5.8.2018

OBRAZEM: Festival Petra Dvorského zahájila trojice tenorů

Jaroměřice nad Rokytnou - Symfonickou básní Vltava Bedřicha Smetany začal v sobotu Mezinárodní hudební festival Petra v Jaroměřicích nad Rokytnou.

3.8.2018

OBRAZEM: Houslista Jan Hrubý dostal dárek k narozeninám

Náměšť nad Oslavou - Sedmdesátku sice fenomenální houslista Jan Hrubý oslaví až před koncem roku, gratulace k narozeninám dostává už nyní. Na koncertě v Náměšti nad Oslavou obdržel od pořadatelů krom kytice i ručně zdobenou lahev slivovice.

1.8.2018

V Galerii Čertův ocas vystavují noví členové skupiny Stir up

Mohelno - Výstavu svých nových členů uspořádala Skupina Stir up v Galerii Čertův ocas v Mohelském mlýně pod titulem Pět nových zrcadel. Pětka vyjadřuje počet nových členů skupiny, ale je bezděčným surrealistickým přeludem, vystavující jsou totiž jen čtyři.

1.8.2018

Michal Pavlíček a Robert Křesťan spolu. Jedinečný koncert v Náměšti

Náměšť nad Oslavou - Kytarový mág Michal Pavlíček, básník s drsným hlasem Robert Křesťan a Druhá tráva. Jak takové neobvyklé hudební propojení zní, mohli slyšet návštěvníci úterního koncertu Folkových prázdnin v Náměšti nad Oslavou.

1.8.2018

Hudební festival Petra Dvorského vstupuje do dvacátého ročníku

Jaroměřice nad Rokytnou - Mezinárodní hudební festival Petra Dvorského vstupuje do dvacátého ročníku. Uskuteční se od 4. do 18. srpna v Jaroměřicích nad Rokytnou, Dalešicích, Dukovanech a ve Valči. Ke svým kulatým narozeninám vybral festival to nejlepší ze své historie a nabídne i řadu programových novinek.

31.7.2018

Kapela Regon vydává po dvaadvaceti letech nové CD

Třebíčsko - Pavel Kubát pochází z Mladé Boleslavi, vyrůstal v Budišově a nyní žije s rodinou v Třebíči. Ve 14 letech začal hrát na bicí, o čtyři roky později se stal bubeníkem v metalové kapele Regon.

31.7.2018

Hippie mejdan a pocta Miloši Formanovi

Slavonice – Letní filmový a hudební festival Slavonice fest se koná už popáté. Další ročník pětidenního festivalu, který založil a organizuje Ondřej Trojan, herec, režisér a dramaturg festivalu, začíná ve středu 1. srpna.

31.7.2018

Pavol Hammel stále svěží. Sedmdesátku by mu nikdo nehádal

Náměšť nad Oslavou - Medulienka, Smutná ranná električka, Cirkus leto. Kdo by nepamatoval hity zpěváka, hudebníka a skladatele Pavola Hammela. Muž, který letos oslaví sedmdesátku, přesvědčil publikum na koncertě v Náměšti nad Oslavou, že není jen živoucí legendou. Má dostatek energie a nápadů na to, aby na hudebním poli zanechával další a další čerstvou stopu.

30.7.2018

OBRAZEM: Hrají Ondřej Havelka a Melody Makers

Náměšť nad Oslavou - Ondřej Havelka a jeho Melody Makers potěšili početnou diváckou obec v zámeckém parku v Náměšti nad Oslavou. Nedělnímu koncertu tamních Folkových prázdnin naslouchaly a tleskaly stovky lidí.

29.7.2018

Rostislav Pospíšil namaloval vtipné náměšťské krajiny

Náměšť nad Oslavou - Výstava dvorního výtvarníka Folkových prázdnin Rostislava Pospíšila provází letošní ročník náměšťského festivalu. Dostala název Krajiny okolo Náměště nad Oslavou a návštěvníci ji mohou vidět ve stodole Galerie 12.

29.7.2018

Finská skupina Frigg odstartovala Folkové prázdniny v Náměšti

Náměšť nad Oslavou - Finská instrumentální skupina Frigg zahájila v sobotu 28. července Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou. Až do nadcházející první srpnové soboty se budou v zámeckém parku střídat vynikající umělci z celého světa.

27.7.2018

Hlaváč vystavuje Panelákový blues

Třebíč, Žďár nad Sázavou – Třebíčský výtvarník a muzikant Pavel Hlaváč představí své obrazy ve Žďáru nad Sázavou. Vernisáž výstavy pojmenované Panelákový blues se koná v úterý 31. července v 17 hodin v Galerii Staré radnice.

25.7.2018

Nedělní zahradní slavnost opanují loutková divadla

Náměšť nad Oslavou – Nedělní zahradní slavnost Folkových prázdnin bude letos ve znamení loutkových divadel. Program je až do 19.30 hodin přístupný zdarma.

24.7.2018

V Novém Městě se budou bavit při multižánrovém festivalu

Nové Město na Moravě – Fanoušci netradičních letních hudebních festivalů se začnou v pátek sjíždět do areálu rybníka Koupaliště v Novém Městě, kde v patnáct hodin začne pátý ročník Vázafestu. Bavit se budou moct až do jedenácti hodin večer.

24.7.2018

Spousta muziky, blešák i kozy, to bude festival Okolojeles

Nárameč – V přírodním areálu Doubí u Náramče bude rušno. Po roce se mezi rybníky a lesy vrací festival alternativní hudby Okolojeles, který se uskuteční v pátek a sobotu 27. a 28. července. Kromě nabitého line-upu se návštěvníci mohou těšit i na bohatý doprovodný program, ve kterém nechybí forest art, blešák, přednášky s ekologickou tématikou, autorská čtení, představení alternativního bio-divadelního spolku Napříč a aktivity Kozího spolku, který na festival přiveze i svoje čtyřnohé kamarádky.

20.7.2018

Víkend nabízí festival, dinosaury i loutky

Třebíčsko - Inspirujte se našimi tipy na víkend.

15.7.2018

Židovské čtvrti sluší lidé, nikoli auta. Podívejte se

Třebíč - Mimořádně bez aut zato se zástupy procházejících lidí byly o víkendu uličky židovské čtvrti v Třebíči. Konala se tam každoroční akce nazvaná Oživené Židovské město, která jindy poklidnou čtvrť dokáže probudit k životu.

14.7.2018

Letní kina lákají na osvědčené komedie i novinky

Vysočina – Oblíbené české komedie, pohádky i zahraniční filmy nabízejí letní kina, která neodmyslitelně patří k prázdninové atmosféře. Zhlédnout zajímavé snímky pod širým nebem mohou lidé po celé Vysočině, a to jak ve větších městech, tak i v malých vesnicích.

13.7.2018

Festival Šamajim opět probudí město. Nabídne i tradiční židovskou kuchyni

Třebíč – Festival židovské kultury v Třebíči letos slaví polokulaté výročí. Proběhne již popatnácté a vdechne na šest dní život do židovské čtvrti ve městě. Slavnostní zahájení je na programu v pondělí 30. července od 16 hodin v Zadní synagoze vernisáží výstavy Heleny Bretfeldové. Během zahájení bude také uděleno čestné občanství rodákovi Pavlu Friedovi, který přežil koncentrační tábor.

13.7.2018

Žďár ožije festivalem tance a pohybu. Na úvod zatančí místní senioři

Žďár nad Sázavou – Areál žďárského zámku Kinských opět ožije mezinárodním festivalem tance, pohybového divadla a nového cirkusu KoresponDance. Letošní, už 6. ročník, se koná od pátku 13. do neděle 15. července. Vystoupení na úvod secvičili umělci z Mexika společně se žďárskými a jihlavskými seniory.

12.7.2018

Peter Dvorský: Česko je i moje země

Jaroměřice nad Rokytnou - Mezinárodní hudební festival Petra Dvorského začne v zámecké zahradě v Jaroměřicích nad Rokytnou v sobotu 4. srpna. Na jeho 20. ročník přijede kromě řady renomovaných umělců z oboru vážné hudby třeba také Miro Žbirka nebo Tomáš Klus. Při příležitosti festivalového jubilea zavzpomínal Peter Dvorský na vznik festivalu i jeho největší okamžiky a pozval publikum na letošní bohatý program.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT