VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

17.11.2018

Bude možné zajít na Kafe s Osmanym Laffitou

Třebíč - Vtipný, pracovitý, energický a úspěšný. To vše platí o módním návrháři kubánského původu Osmanym Laffitovi.

14.11.2018

Fotograf vystavuje portréty známých osobností

Jaroměřice nad Rokytnou - Ve výstavních prostorách Špitálu v Jaroměřicích nad Rokytnou je do 14. prosince přístupná fotografická výstava Františka Hrušky „Známé osobnosti“.

14.11.2018

Zdeněk Šplíchal vystavuje v Malovaném domě

Třebíč - Návštěvníci Galerie Malovaný dům mají možnost shlédnout výstavu maleb, kreseb a objektů Zdeňka Šplíchala s názvem Vědomí ne)Skutečnosti.

9.11.2018

Škola vydává knihu rodinných příběhů z válečných let

Třebíč – Když se nezeptáš nyní, nebudeš se mít koho zeptat, řekli žákům na Základní škole Benešova v Třebíči. Školáci dostali za úkol ptát se babiček a dědečků a zaznamenat rodinné vzpomínky na léta 1914 – 1918. Výsledkem je stejnojmenná publikace, kterou škola právě vydává ve vlastním nakladatelství Bene.

8.11.2018

Svatý Martin přijede do Třebíče na bílém koni

Třebíčsko - Svátek svatého Martina, tedy 11. listopadu, je i letos důvodem k oslavám. Lidé se můžou sejít a užít si společné akce na řadě míst Třebíčska. Připraveny jsou kulturní zážitky, jídlo a pití.

5.11.2018

Večer bude plný vzpomínek na Miroslava Horníčka

Třebíč - Večer vzpomínek na velmistra humoru Miroslava Horníčka připravilo Městské kulturní středisko v Třebíči. Uskuteční se ve středu 7. listopadu od 19 hodin v Národním domě a o své vzpomínky se podělí Horníčkův dlouholetý kolega Richard Pogoda.

31.10.2018

V Národním domě začne výstava obrazů darovaných dvakrát

Třebíč - Chcete-li udělat radost sobě a svým blízkým, a navíc i pomoct rodinám v nouzi, přijďte ve středu 7. listopadu v 17 hodin do Galerie Předsálí Národního domu v Třebíči. Začíná tam totiž výstava „Daruj dvakrát“. Svá díla na výstavu darovali umělci z Třebíče a okolí. Jedná se zejména o obrazy, ale také například fotografie či keramiku.

30.10.2018

Folkoví Stráníci míří do Třebíče

Třebíč - Zpívání se Stráníky je název koncertu, který se uskuteční v sobotu 3. listopadu v útulném sálku Divadelního studia Ampulka v ulici Kpt. Jaroše v Třebíči.

30.10.2018

Vyšel nový sborník o umění a umělcích na Vysočině

Vysočina - Časopisů a sborníků věnovaných výtvarnému umění vychází u nás málo. K částečné nápravě nyní přispěla Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě. Vydala sborník s důvtipným názvem (z) Vysočiny umění.

29.10.2018

Knihkupectví opět nabízejí román o Třebíči

Třebíč - Hned čtyři sudičky mělo nové vydání románu o Třebíči a okolí Žena z roku 1899. Kniha v původní verzi vyšla na jaře tohoto roku ve vlastním nákladu autora Milana Krčmáře.

26.10.2018

OBRAZEM: 100 let republiky připomínají i výstavy

Vysočina - Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě připravila hned dva výstavní projekty k připomenutí 100. výročí vzniku Československa a dějinným událostem let 1938, 1948 a 1968.

24.10.2018

Třebíčsko oslaví 100 let republiky na zámku i náměstích

Třebíčsko - V Moravských Budějovicích se hlavní program odehraje na náměstí i v zámeckých konírnách, v Jemnici oslaví zároveň významné výročí tamní hudební školy, na zámku v Náměšti si mohou návštěvníci naposledy připomenout tamní významné návštěvy z období první republiky, v Jaroměřicích zasadí u autobusového nádraží lípu a Okříškami projde lampionový průvod.

23.10.2018

Masaryk a videomapping. Třebíč oslaví výročí republiky ve velkém

Třebíč - Velké a rozsahem nebývalé oslavy stého výročí republiky připravili v Třebíči. Potrvají tři dny.

17.10.2018

Dechová hudba Božejáci vystoupí v třebíčském Fóru

Třebíč - Městské kulturní středisko Třebíč přichystalo na nedělní podvečer 21. října koncert jihočeské hasičské dechové hudby Božejáci.

16.10.2018

Petr Bende zve na vánoční turné virtuóze na mandolínu

Třebíč - Kapela Petra Bende slaví 15 let spolu a v duchu těchto oslav se ponese také tradiční vánoční turné. Vánoční šňůru odstartuje 30. listopadu a během adventu zavítá kapela celkem do 17 měst. Do Třebíče se dostane v úterý 11. prosince.

16.10.2018

Do knihkupectví míří dotisk románu Žena z roku 1899

Třebíč - Když na jaře tohoto roku spatřil světlo světa román Žena z roku 1899, byl okamžitě rozebrán. Příběhy mapující zajímavé události v Třebíči první poloviny 20. století, oslovily tak velké množství lidí, že se po knize jen zaprášilo. Prakticky celý náklad byl rozprodán přímo na křtu knihy, jen několik málo kusů se dostalo do knihkupectví, odkud však zmizely během jediného týdne.

10.10.2018

Tvůrčí originalita Miroslava Koupila zůstává nedoceněna

Třebíč - Miroslav Koupil (* 1956, PaedDr., středoškolský pedagog) obohacuje už tři desítky let naši experimentální výtvarnou a literární scénu tvorbou kaligramů, nonsensů a morseogramů. Nyní vystavuje v třebíčském zámku. Pod titulem Kaligramy, morseogramy a jiné gramy výstavu uspořádalo Muzeum Vysočiny ve své galerii Tympanon.

10.10.2018

O akademii umění projevili senioři nečekaně velký zájem

Třebíč - Akademie umění a kultury pro seniory vstupuje do prvního ročníku. Zájem o ni předčil očekávání. Některé obory byly naplněny ještě před uzávěrkou přihlášek.

9.10.2018

Kapela Monkey Bussiness veze do Třebíče živelnou show

Třebíč - Pop-funková kapela Monkey Business v čele s Romanem Holým, Matějem Ruppertem a Terezou Černochovou vystoupí v sobotu 13. října v Třebíči. Předvede živelnou show.

4.10.2018

Tisíc Američanů příští rok bude zajímat Police

Police - Mimo vyhlášené turistické trasy se nachází zámek v Polici u Jemnice, který spravuje obec. Staré sídlo, které jako poslední vlastnil rod Wraždů, pomalu začínají objevovat američtí turisté.

2.10.2018

Srdce plné respektu vyneslo 155 tisíc korun

Třebíč - Charitativní akce Srdce plné respektu vynesla 155 tisíc korun. Na základě hlasování veřejnosti peníze dostane třebíčská organizace Střed.

2.10.2018

Zaregistrují se zdarma. Týden knihoven je tu

Vysočina - Odstartoval Týden knihoven, který kromě řady výhod pro čtenáře přináší i spoustu doprovodných akcí.

2.10.2018

Novoroční koncert bude v Třebíči ve vídeňském stylu

Třebíč - Noblesní novoroční koncert ve vídeňském stylu provede v Třebíči Filharmonie Gustava Mahlera.

1.10.2018

Ivo Jahelka zahraje na Folkovém špízu v Náměšti

Náměšť nad Oslavou - Tradiční podzimní festival Folkový špíz je za dveřmi. Uskuteční se v sobotu 6. října v sokolovně v Náměšti nad Oslavou. Program, který je jako vždy kvalitní, zajímavý a pestrý začíná v 18 hodin. Vystoupí „zpívající právník“ Ivo Jahelka, skvělé folkové 4zdi z Pelhřimova a také trampská skupina Hluboké nedorozumění.

26.9.2018

Na charitativní akci vystoupí Mirai a Vojta Dyk

Třebíč - Již třetí ročník charitativní akce Srdce plné respektu se koná v sobotu 29. září na Karlově náměstí v Třebíči.

26.9.2018

Valérie Zawadská bude hostem akce pro seniory

Třebíč - Zábavné dopoledne pro seniory se v pondělí 1. října uskuteční v Hotelu Atom v Třebíči. Jako hlavní host přijala pozvání Valérie Zawadská, která své vystoupení zakončí autogramiádou.

22.9.2018

Elegantní móda z časů první republiky. Podívejte se

Náměšť nad Oslavou - Módní přehlídka oděvů z období první republiky byla součástí programu dvoudenních víkendových oslav stého výročí republiky v Náměšti nad Oslavou.

13.9.2018

Kulturní léto na zámku v Náměšti vrcholí

Náměšť nad Oslavou – Nabitý program slibuje vyvrcholení zámeckého kulturního léta v Náměšti. O víkendu se na zámku uskuteční koncert a akce spojené se stoletým výročím vzniku samostatného Československa.

11.9.2018

Tisícročná včela: Boj o smysluplný život, rodinu a národ

Jihlava /RECENZE/ – Do nové divadelní sezony Horácké divadlo Jihlava vkročilo 8. září českou premiérou románu Tisícročná včela slovenského spisovatele Petera Jaroše. Více než pět set stránkový text do divadelní podoby přenesl a zúžil režisér Matěj T. Růžička spolu s dramaturgyní Simonou Petrů.

11.9.2018

Tanec a hudba ovládnou pouťový víkend ve Valči

Valeč - O víkendu bude ve Valči opravdu živo. Na místní čeká pouťový víkend, který slibuje nabitý program od pátku do neděle plný hudebních vystoupení.

10.9.2018

Ukazuje unikátní historické kroje. Výstava přibližuje stoletý příběh Sokola

Moravské Budějovice – „Bez Sokola by nebylo legií, bez legií by nebylo Československa.“ Citátem prvního československého prezidenta T. G. Masaryka zahájil v pátek vernisáž k výstavě Sokol před sto lety starosta místního spolku Jan Švaříček. Výstava přibližuje život a postavení Sokola v Moravských Budějovicích.

7.9.2018

Třebíčský hudební festival zahájí hudba v ulicích

Třebíč - Hudba v ulicích rozvlní v pátek 7. září ulice v centru Třebíče. Slyšet budou jak folkové písničky, tak i vážná hudba. U Cyrila a Metoděje na náměstí bude od 16 hodin hrát saxofonové kvarteto, před kavárnou Obývák duo Frenciz akustik, u Kotlářské ulice si najde místo smyčcové kvarteto a průchodu pod knihovnou pak v 17 hodin zahraje písničkář Ondra Herzán.

6.9.2018

Kruh přátel hudby zahájí novou sezónu

Třebíč – Na úvod sezony Kruhu přátel hudby v Třebíči se představí unikátní vokální kvintet Ensemble Frizzante. Koncert s programem Poezie ve vokální hudbě se uskuteční ve středu 12. září od 18 hodin ve foyer divadla Pasáž.

6.9.2018

Dny evropského dědictví na Vysočině otevřou na sedmdesát památek

Vysočina – Hlavní část každoročních oslav českých památek a kulturního dědictví se letos vůbec poprvé přesouvá do Havlíčkova Brodu. Čest zahájit celorepublikové Dny evropského dědictví tak po dlouhé době bude mít Vysočina. V rámci oslav, které budou probíhat od 7. do 9. září se veřejnost může těšit na řadu významných hostů.

4.9.2018

Hrotovicko se roztančí společně s Milanem Peroutkou

Hrotovice – Odpoledne plné tance čeká na návštěvníky přehlídky Hrotovicko tančí. Ve sportovním areálu se v sobotu 8. září od 13 hodin představí taneční soubory různých žánrů. Hostem osmého ročníku bude zpěvák Milan Peroutka se skupinou Perutě.

4.9.2018

Zámek v Polici potěší zejména děti, navštíví ho loutky

Police – Loutkové divadlo zavítá na Třebíčsku během prvního zářijového týdne do celkem dvanácti obcí. Na nádvoří polického zámku slibuje probíhající 12. ročník Malého festivalu loutky hned dvě divadelní představení.

27.8.2018

Unikátní výstava poukáže na společný stát Slováků a Čechů

Třebíč - V třebíčské Galerii Malovaný dům budou mít od 6. září milovníci výtvarného umění možnost navštívit výstavu s názvem Století, náš nekonečný příběh. Výjimečná kolektivní výstava prezentuje díla dvaadvaceti členů Umělecké besedy slovenské a sedmi hostů.

24.8.2018

Festival Happy Faces se nekoná, pořadatelé jej zrušili

Koněšín - Festival Happy Faces, který se měl uskutečnit 31. srpna a 1. září v areálu Leteckého muzea v Koněšíně, se nekoná. Pořadatelé jej zrušili bez bližšího vysvětlení.

22.8.2018

Nadšenci aktualizovali Havlovu hru. O výsledek se podělí na žďárském zámku

Žďár nad Sázavou – Členové divadelního spolku GT Hlinsko připravili vlastní pojetí hry bývalého prezidenta Václava Havla Vernisáž. Zájemci budou mít možnost posoudit výsledek jejich snažení v pátek v podvečer od šesti hodin ve žďárském zámku. Vystoupení bude na druhém nádvoří, vstupné je dobrovolné. Verze představení hlineckých ochotníků sice z té původní vychází, jdou však při tom do značné míry vlastní cestou.

19.8.2018

OBRAZEM: Óda na radost. Ať zní všem a všude, přeje si Peter Dvorský

Jaroměřice nad Rokytnou - Jubilejní dvacátý ročník Mezinárodního hudebního festivalu Petra Dvorského vyvrcholil v sobotu 18. srpna v zámeckém parku v Jaroměřicích nad Rokytnou komponovaným večerem nazvaným Óda na radost. Slavné Beethovenovo dílo provedl Český filharmonický sbor Brno a Moravská filharmonie Olomouc.

19.8.2018

Výstava k výročí srpnové okupace je v Třebíči opět přístupná

Třebíč - Od pondělí 20. srpna bude po technické přestávce opět otevřena originální výstava fotografií a dokumentů, mapující události srpna 1968 v Třebíči. Autorem unikátních fotografií z průjezdu okupačních vojsk naším městem je bývalý redaktor a fotograf Horáckých novin Vladimír Brauner.

16.8.2018

Trampský festival má nabitý program, láká na vystoupení Arabek z Vysočiny

Vladislav – Festival trampské hudby se po roce vrací do areálu u vladislavské sokolovny nedaleko Třebíče. Odstartuje v pátek 17. srpna od 18 hodin a pokračovat bude v sobotu 18. srpna od 13 hodin. Kromě muziky je připraven i doprovodný program, ve kterém nechybí výstava fotografií, ohňová show nebo břišní tance spolku Arabky z Vysočiny. Pro děti bude připraven výtvarný kroužek a soutěže. Akci pořádá spolek Sakum Prdum.

16.8.2018

K narozeninám hraběte Questenberga zněla hudba

Jaroměřice nad Rokytnou - Gratulační skladby členům rodiny hraběte Jana Adama z Questenberka z pera hudebního skladatele Františka Antonína Míči a v novodobé premiéře Ensemble Damian, tvořily stěžejní obsah v pořadí již osmého koncertu festivalu Petra Dvorského.

16.8.2018

Dvorského festival zakončí působivá světelná show

Jaroměřice nad Rokytnou - Dvacátý ročník festivalu Petra Dvorského vyvrcholí v sobotu 18. srpna závěrečným koncertem.

15.8.2018

Během Hradozámecké noci odpálí na náměšťském zámku TNT

Náměšť nad Oslavou – Poslední dva prázdninové víkendy budou v náměštském zámku nabité. Nejprve přijdou na řadu netradiční prohlídky věnované osmičkovému výročí, Následně se o posledním prázdninovém víkendu uskuteční tradiční Hradozámecká noc.

14.8.2018

OBRAZEM: Sestry Havelkovy vrací čas do éry swingu

Dukovany - Na nádvoří zámku Dukovany se v neděli 12. srpna vrátil čas o století zpět, do doby malebných dvacátých a třicátých let. Do doby plné rytmu, swingu, tance a elegance.

13.8.2018

OBRAZEM: Miro Žbirka podruhé v Jaroměřicích

Jaroměřice nad Rokytnou - Miro Žbirka rozšířil řadu gratulantů jubilejnímu 20. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Petra Dvorského. Jaroměřice nad Rokytnou navštívil podruhé po šesti letech v sobotu 11. srpna.

13.8.2018

Sedmnáctý ročník pacovského festivalu je věnován vodě

Pacov – Poděkováním vodě, která pramení na vrchu Stražiště, ukončí festival Pacovský poledník svůj program. Ještě předtím ale nabídne bohatý program se spoustou skvělých interpretů. Organizátorka festivalu se rozhodla podpořit především pacovské a okolní podnikatele, příchozí tedy budou mít možnost ochutnat pacovské pivo z domácího pivovaru nebo lahůdky z kavárny Jankl. Pro návštěvníky festivalu je k dispozici stanové městečko v zámeckém parku.

13.8.2018

Třebíčská Podzámecká niva se vrátí do středověku, blíží se slavnost Tří kápí

Třebíč – Historické oslavy zápisu třebíčské baziliky sv. Prokopa a židovské čtvrti na seznam světového dědictví UNESCO se blíží. Letos proběhnou od pátku 17. srpna do neděle 19. srpna. Návštěvníci se mohou těšit na koncerty, středověké historické městečko, velký historický průvod, ohňostroj a na další atrakce nejen pro malé hosty.

10.8.2018

Co bolí to prebolí, zopakuje Miro Žbirka na festivalu

Jaroměřice nad Rokytnou /ROZHOVOR/ - Zlatý slavík z roku 1982, interpret hitů Biely kvet, Atlantída či Co bolí to přebolí. V posledních letech nahrává svá alba v Londýně a nové chystá vydat letos na podzim. Na den přesně po šesti letech se 11. srpna Miro Žbirka vrátí se svým symfonickým projektem na Mezinárodní hudební festival Petra Dvorského do Jaroměřic nad Rokytnou.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT