A zákazníků měli dost. Od října 2020 do března 2022 natankovali téměř 450krát. Použili k tomu čtyři tankovací karty. Dnes už bývalí partneři Tereza Pitourová a Petr Kovárník z Třebíčska skončili v pátek devátého února před třebíčským soudem, kde jim za zpronevěru hrozil trest od dvou do osmi let.

„Udělala jsem to, a je mi to líto. Udělám vše proto, abych nahradila způsobenou škodu,“ uvedla u soudu Pitourová. Obžalovaná se rozhodla soudní řízení nijak neprotahovat. Žalobce totiž označil za nesporné všechny body obžaloby. Na dotaz soudu, zda přiznává svou vinu, Pitourová odpověděla, že ano. Obdobně se zachoval i Kovárník.

Baileyho most v Třebíči na Polance vystřídá betonová lávka. Nějaký čas budou ale oba mosty stát vedle sebe.
Dva mosty těsně vedle sebe. Tak bude chvíli vypadat Polanka v Třebíči

Soud nakonec přiznání viny obou obviněných přijal a dál neprováděl podrobné dokazování. Vzhledem k tomu, že oba obžalovaní měli doposud čistý trestní rejstřík, navrhl jim státní zástupce Petr Jach výchovné tresty.

Obhájce Kovárníka Radek Ondruš z Brna dodal, že se jeho klient ke všemu přiznal hned při prvním výslechu. „Navíc vrátil většinu zpronevěřených peněz,“ dodal Ondruš. Pitourová i Kovárník na závěr zopakovali, že jim je to líto a škodu nahradí. „Chtěl bych se omluvit poškozené firmě,“ pronesl ještě Kovárník. Obhájce Pitourové se stručně pozastavil nad tím, jak asi ve firmě probíhala kontrola.

Nové planetárium vzniklo přístavbou třebíčské hvězdárny ve Švabinského ulici.
Kam zajít s dětmi o jarních prázdninách? V Třebíči třeba do planetária

Soud se okolnostmi ani motivací trestné činnosti obžalovaných nezabýval. Z obžaloby je patrné, že Pitourová i Kovárník měli k dispozici čtyři tankovací karty. Ve firmě ale pracovala pouze Pitourová. Kovárník jí pomáhal zvýšit zisk tím, že sháněl zákazníky o levnou naftu. Ti si mohli pohonné hmoty natankovat do aut, kanystrů i barelů. „Obžalovaný Kovárník zajistil zájemce o levnou naftu, tyto obsluhoval při jednotlivých natankováních, včetně provádění plateb půjčenou kartou a inkasování hotovosti za natankování,“ přečetl z obžaloby státní zástupce Jach.

Celkem takto dvojice natankovala více než 113 tisíc litrů motorové nafty za bezmála tři a půl milionu korun. Kovárník se na této škodě podílel částkou bezmála 2,2 milionu korun.

Základní škola Havlíčkova v Moravských Budějovicích.
Tady je TOP 5 základek Třebíčska, kde žáci nejlépe zvládli přijímačky na střední

Soud nakonec oba obžalované potrestal za zpronevěru. Pitourové soud uložil trest na třicet měsíců s podmíněným odkladem na zkušební dobu tří roků. Kovárník dostal dvacet měsíců. Ani on do vězení nemusí. Soud mu trest odložil na zkušební dobu dvou roků. Oba musí uhradit způsobenou škodu tak, jak ji stanovil soud. Rozsudek je pravomocný.

MOHLO BY VÁS ZJÍMAT: Dekontaminace, kafilérie a hasiči: ve Valdíkově pokračuje boj s ptačí chřipkou

Zdroj: poskytl HZS Kraje Vysočina