Do skříňky ve sportovním zařízení se zloděj vloupal jednoho dne večer v půli května. Žena v té chvíli nemohla najít svůj čip od skříňky, který na chvíli odložila. „Po otevření skříňky viděla, že jí někdo uložené věci vzal. Přišla o peníze a také klíče od vozidla,“ popsala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Nehoda u Myslibořic na Třebíčsku. Tři lidé se zranili.
Srážka dvou aut v křižovatce u Myslibořic: tři lidé skončili v nemocnici

Další nepříjemné překvapení čekalo na okradenou na parkovišti, kde nenašla svoje auto značky Škoda Octavia. V autě navíc měla hodně peněz a další věci.

Policisté začali po autě pátrat a po pár dnech ho našli zamčené na parkovišti ve Velkém Meziříčí. A minulý týden zadrželi i podezřelého muže. Ten přijel s autem na parkoviště, sebral z něj peníze, klíče zahodil a odešel. „Část peněz muž po činu použil pro svoji potřebu, převážnou část ale po dopadení vydal, kriminalisté finanční hotovost zajistili a následně si peníze žena převzala zpět,“ sdělila policejní mluvčí.

Ilustrační foto.
Zloděj v Třebíči ukradl čtyřmetrovou bránu. Škoda je pětadvacet tisíc korun

Obviněný muž pochází z Novojičínska a v minulosti byl soudně trestaný. „Jednačtyřicetiletý muž je obviněn z přečinu krádeže, přičemž činem vznikla větší škoda, a dále přečinu neoprávněného užívání cizí věci,“ řekl vedoucí oddělení obecné kriminality Milan Špaček.

Případ kriminalisté dále vyšetřují, obviněný muž je stíhán na svobodě. „Za trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody až na pět let,“ dodala Kroutilová.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Most v Poušově bude už brzy průjezdný. Ještě předtím se ale vyspraví silnice

Zdroj: Deník/Milan Krčmář