K nálezu těla mrtvého muže v Kostelci na Jihlavsku vyjížděli policisté v pátek třiadvacátého února večer. „Tělo jednašedesátiletého muže bylo nalezeno na dvorku rodinného domku, ve kterém muž žil. Při prvotním ohledání místa události policisté zjistili, že na mužově úmrtí může mít podíl jiná osoba. Případ si okamžitě převzali krajští kriminalisté,“ komentovala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Policejní auto, ilustrační snímek.
Nález mrtvého muže v Kostelci. Byla to vražda, potvrdili kriminalisté

Kriminalisté zjistili, že možným pachatelem může být sedmnáctiletý mladík, který měl s mužem v domě bydlet. Kriminalistům se v sobotu podařilo zjistit, kde se mladý muž pohybuje. „Pátrání po muži probíhalo s velkou obezřetností. Mladík byl totiž uživatelem omamných a psychotropních látek a pod jejich vlivem bylo jeho jednání nepředvídatelné,“ pokračovala mluvčí.

Podezřelého muže kriminalisté ještě v sobotu našli v Jihlavě. „Pátrání po pohybu mladíka na území Jihlavy bylo úspěšné. Zhruba půl hodiny před polednem se podařilo strážníkům městské policie zaznamenat jeho pohyb na kamerovém systému v blízkosti centra města, kde ho jihlavští strážníci zadrželi,“ uvedla Dana Čírtková.

Dům v Kostelci na Jihlavsku, kde došlo k brutální vraždě.
VIDEO: Oběť vraždy v Kostelci byl podle sousedů dealer drog

Vyšetřovatel mladíka v neděli obvinil z vraždy spáchané zvlášť surovým nebo trýznivým způsobem. „Kriminalistům se podařilo nalézt vražednou zbraň. Jednalo se o kladivo. Motivem činu měly být osobní vztahy mezi oběma muži,“ doplnila mluvčí.

V pondělí šestadvacátého února skončil sedmnáctiletý mladík ve vazbě. „Vzhledem k tomu, že se jedná o osobu, která je mladší osmnácti let, nemůžeme ze zákonných důvodů poskytovat k této osobě žádné podrobnější informace,“ uzavřela policejní mluvčí Čírtková.

Jedná se o druhý letošní případ vraždy, která se stala v Kraji Vysočina. V prvním případě bylo desátého ledna u Havlíčkova Brodu nalezeno tělo mrtvé ženy. Deník o případu opakovaně informoval.