Podezřelé zadrželi policisté společně se speciální jednotkou Dukovany v sobotu 23. března. „Muži jeli ve večerních hodinách vozidlem Škoda Superb, mířili do Jihlavy a vezli si s sebou pervitin určený k prodeji. Radost jim ale záhy překazil policejní zákrok,“ sdělila policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Při prohlídce auta policisté našli sáčky s krystalickou látkou vážící celkem přes padesát gramů. Muži je vezli do Jihlavy, kde ho chtěli drogy prodávat dalším lidem.

Muži ve věku pětačtyřicet a devětačtyřicet let jsou oba z Jihlavska. „Starší ze zadržených mužů je obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy,“ řekl vedoucí oddělení obecné kriminality Mgr. Jakub Pivoňka. Druhý muž je stíhán za přečin.

Oba muži už byli v minulosti již několikrát soudně trestáni a skončili i ve vězení. „Mladší byl odsouzen vícekrát za různorodou trestnou činnost, brány věznice opustil teprve na konci loňského roku,“ doplnila Kroutilová. Devětačtyřicetiletý muž byl skončil ve vězení za drogy a loni v létě ho propustili na podmínku se zkušební dobou do roku 2029.