„Pacientka je nadále v kritickém stavu, a leží na specializovaném oddělení Karim,“ informovala mluvčí Fakultní nemocnice v Brně Pavlína Hořicová.

Žena byla do nemocnice převezena minulý týden v úterý. Rodina se stále obává o její život. Podle vyjádření vnučky přišla její babička o nohu a utrpěla další zdravotní komplikace. Karim je klinika anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny.

Co přesně se v útulku stalo, zjišťuje policie. Nové informace ale nechce poskytovat. „Případ až do ukončení policejního prověřování nebudeme žádným způsobem dál komentovat ani k němu nebudeme sdělovat s ohledem na poškozenou ženu a její rodinu žádné další informace,“ sdělila Deníku policejní mluvčí na Vysočině Dana Čírtková.

Psa podle Čírtkové přivezli do útulku městští strážníci v pondělí. Jeho majitele totiž museli policisté převézt na protialkoholní záchytnou stanici do Jihlavy. Při napadení psem byla podle mluvčí přítomna další osoba, která okamžitě kontaktovala tísňovou linku, poté také linku 158.

„Hlídka z obvodního oddělení ve Žďáru nad Sázavou byla na místě události do pěti minut. Policisté okamžitě zasáhli a podařilo se jim psa od ženy odtrhnout, a tím zabránili dalšímu útoku. Policisté poté vážně zraněné ženě až do příjezdu zdravotnické záchranné služby poskytovali neodkladnou první pomoc,“ dodala Čírtková.

Okolnosti tragické události nechce komentovat ani provozovatelka útulku Hana Janáčková. Na sociální síti pouze oznámila, že kvůli nepravdivým informacím kontaktovala právníka. Deníku minulý týden Janáčková řekla, že pes nepobíhal volně po areálu, ale byl zavřený v kanceláři. Proč neměl náhubek, není jasné. Její syn podotkl, že o agresivitě psa neměli žádné informace.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Méně aut, více klidu. Obchvat zcela změní život ve Velkém Meziříčí

U Meziříčí bude obchvat, využijí ho i lidé z Třebíče | Video: Deník/Milan Krčmář