„Osmapadesátiletý muž byl obviněn z trestného činu usmrcení z nedbalosti. Řidiči v případě prokázání viny může hrozit trest odnětí svobody v trvání až šesti let,“ informovala ve čtvrtek krajská policejní mluvčí na Vysočině Dana Čírtková. Policie v aktuálním prohlášení uvedla, že šlo o cizího státního příslušníka dlouhodobě žijícího na území České republiky.

Ilustrační foto.
S Olinkou a její babičkou se lidé v Čáslavicích rozloučí příští týden

„K jednotlivým krokům, které povedeme v rámci vyšetřování, se až od jeho ukončení nebudeme blíže vyjadřovat,“ dodala ve zprávě Čírtková.

Jak už dříve Deník uvedl, jde o muže narozeného na Ukrajině žijícího na Jaroměřicku na Vysočině. Co přesně se stalo, že řidič na přehledném úseku vyjel mimo silnici a srazil tři lidi, není zatím jasné. Spekuluje se i o oslnění sluncem. Muž v době nehody seděl za volantem Škody Fabia. Vůz už zkoumají experti, kteří musí vyloučit, či potvrdit možnou technickou závadu na autě.

Poškozená rodina z Čáslavic zveřejnila, že jejich dcerka Olinka bojovala o svůj život do poslední chvíle. Její smrt pak podle vyjádření rodičů zachránila život dalším třem dětem, kterým darovala své orgány.

Poslední rozloučení s Olinkou se uskuteční příští týden ve středu 15. května ve tři hodiny odpoledne v obřadní síni Nového hřbitova v Třebíči. Mše svatá se pak bude konat v pátek 17. května v kostele v Čáslavicích v tentýž čas.