Krajský soud v Brně muži ve čtvrtek sedmého března potvrdil nepodmíněný tříletý trest, který dostal loni v listopadu u třebíčského soudu. Odvolací soud navíc vyhověl poškozené, která u třebíčského soudu neuspěla s požadavkem na odškodné za nemajetkovou újmu.

Kráva. Ilustrační foto.
Za chov zvířat v nevhodných podmínkách hrozí muži z Vysočiny vězení

„Krajský soud nově rozhodl tak, že obžalovaný musí zaplatit poškozené na náhradě nemajetkové újmy částku sto tisíc korun. Jinak zůstává verdikt stejný. Odvolání obžalovaného soud zamítl,“ informovala mluvčí krajského soudu Klára Belkovová. Rozhodnutí soudu je tím pravomocné.

Michal S. svou manželku po delší dobu fyzicky i psychicky týrat, vulgárně jí nadával, ponižoval, mlátil pěstmi, a to i v době, kdy byla těhotná. Žena u soudu vypověděla, že v té době hodně pila alkohol a na mnoho věcí si nepamatuje.

Jednou skončila v nemocnici s rozbitou hlavou. Nedokázala ale říct, jestli se zranila sama, nebo jí ublížil manžel. „Vůbec nevím, jak se mi to stalo. Podle jedné verze jsem v opilosti upadla na záchodovou mísu, podle druhé jsem upadla, protože mě napadl manžel,“ řekla u soudu poškozená.

Nutil ji k sexu za peníze

Potvrdila ale, že ji manžel nutil k sexu s jinými muži. Klienty jí většinou sháněl sám. Za jednu soulož si účtoval 1500 korun. Podle ženy docházelo k souložím za peníze několikrát do týdne.

Michal S. u soudu vše popřel. „Cítím se nevinen. Nic z toho není pravda. Moje žena je alkoholička. Neříkám, že jsem jí někdy nedal facku, ale nikdy jsem ji netýral. Záleželo mi na ní. Snažil jsem se ji chránit před alkoholem, po němž vždy měla vážné problémy,“ řekl soudu obžalovaný Michal S.

Soud. Ilustrační foto
Mladík v Třebíči vyhrožoval druhému kvůli botám smrtí. Podle soudu přestupek

Soud přečetl několik svědeckých výpovědí, rodičů poškozené a jejich známých, kteří uvedli, že se jim žena svěřila s tím, že jí manžel fyzicky ubližoval.

Michal S. byl navíc uznán vinným z únosu nezletilého dítěte s duševní poruchou, které měl mít s jinou ženou. Michal S. dítě považoval mylně za své. Podle jeho manželky je neplodný, což vyšlo najevo z testu jeho spermií. Dítě soud určil do předběžné péče konkrétním pěstounům, ale Michal S. se svévolně rozhodl, že se o něj bude starat on.