Za své jednání skončil u soudu. Za výtržnictví a poškození cizího majetku mu Okresní soud v Třebíči udělil podmínku v trvání osmnácti měsíců a peněžní trest padesát tisíc korun. Proti rozsudku se odvolal. Případem se ve středu zabýval Krajský soud v Brně. „Podmínka by pro mě byla velkou komplikací. Jsem totiž jednatelem firmy a zaměstnávám mnoho lidí, které by to mohlo ovlivnit,“ vysvětlil u soudu obžalovaný Zbyněk Č.

Požár lesa na Vysočině. Příčinou bylo pálení klestí.
Perný První máj pro hasiče na Třebíčsku: vyjížděli i k požáru včelína

Do konfliktu se zapojil také syn obžalovaného. Viděl svého otce, jak upadl ze schůdků u kabiny traktoru na zem a situaci mylně vyhodnotil jako napadení. Sám pak na poškozeného zaútočil. „Chytil ho za oděv a vytáhl z kabiny s tím, že mu na tátu sahat nebude,“ přiblížila průběh situace soudkyně Mária Petrovková.

Mladší muž následně řidiče traktoru silou držel, zatímco se Zbyněk Č. zvedl a z bedny nářadí na traktoru vytáhl kladivo. S ním rozbil čelní i levé boční sklo a oboje dveře.

Syn byl obžalovaný z výtržnictví a podle rozsudku okresního soudu musí uhradit deset tisíc korun. Oba obžalovaní pak musí také uhradit 112 tisíc korun pojišťovně. Oba se obhajovali tím, že způsob jízdy traktoru považovali za ohrožující.

Ilustrační foto.
Farmář z Třebíčska se vyhýbá soudu. Hrozí mu vězení za špatný chov zvířat

Krajský soud v Brně považoval reakci Zbyňka Č. za přehnanou a odvolání zamítl. „Protože obžalovaný sám pracuje v zemědělství, předpokládáme, že moc dobře ví, jak je těžké řídit traktor. Měl by se naučit hlídat své emoce,“ vysvětlila soudkyně Petrovková.

Rozsudek je pravomocný.