V prvním případě napadl mladý opilec personál a lékaře v třebíčské nemocnici. „Značně agresivní třiadvacetiletý muž z Vladislavi, kterého do nemocnice přivezli záchranáři, opakovaně fyzicky napadal personál a lékaře, který se ho pokoušel vyšetřit. Strážníci muže zpacifikovali a museli muže převézt na záchytnou stanici do Jihlavy,“ popsala ředitelka městské policie v Třebíči Lucie Šerková.

Třebíčští strážníci si museli poradit i s pětasedmdesátiletým mužem z Náměště nad Oslavou, i ten skončil nakonec na jihlavské záchytné stanici. „Muž kromě běžného přestupkového jednání, popíjení alkoholického nápoje a močení na autobusové zastávce, odmítal uposlechnout výzev strážníka, nespolupracoval a byl agresivní,“ pokračovala Šerková.

Poslední hříšník, devětapadesátiletý muž z Nových Syrovic, ležel bezvládně na chodníku v Třebíči v Cyrilometodějské ulici. „Strážníky na muže upozornil hovor z tísňové linky. Hlídka na místě zjistila, že muž je v silně podnapilém stavu. Dechová zkouška na alkohol ukázala hodnotu 3,08 promile,“ dodala ředitelka městské policie. Opilý muž také putoval na záchytnou stanici do Jihlavy.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Sdílená kola si Třebíčané oblíbili, jezdí i zimě. Část jízdy bude i letos zdarma

Sdílená kola v Třebíči. | Video: Deník/Milan Krčmář