Kriminalisté totiž násilníka obvinili z loupeže, za to mu hrozil až desetiletý trest vězení. U soudu ale nakonec vše dopadlo trochu jinak.

„V případě loupeže soud rozhodl, že věc postupuje Městskému úřadu v Třebíči. Zažalovaný skutek by mohl být posouzen jako přestupek,“ informovala Deník mluvčí třebíčského soudu Vladimíra Valášková. Podrobnosti, proč tak soud rozhodl, mluvčí nekomentovala. Rozhodnutí vyplývá ze soudní databáze.

Obžalovaná Tereza Pitorurová a Petr Kovárník (v pozadí vpravo) na chodbě Okresního soudu v Třebíči.
Dvojice z Třebíčska nadělovala levnou naftu. Z firemní karty vysála miliony

Obžalovaný s iniciály P. Ch. čelil obviněný spolu s dalšími dvěma mladíky, které ale soud projednával samostatně. Co se tedy v třebíčském parku stalo? Loni ve středu sedmadvacátého září po osmnácté hodině obestoupila trojice násilníků, z nichž dva byli mladiství, dvojici studentů, kteří seděli na lavičce v parku. Výtržníci je slovně napadli a okradli o věci, které měli mladíci u sebe. Šlo o 135 korun, láhev bourbonu, cigarety a pivo v plechovce.

Jenže to násilníkům nestačilo a v napadání pokračovali. Když agresoři zjistili, že u sebe mladíci nemají moc peněz, začali se zajímat o jejich oblečení a obuv. „Máš docela pěkný boty,“ vyrukoval násilník na mladíka a věcí se neodbytně dožadoval. Dokonce s výhrůžkou zabití.

Okresní soud v Třebíči.
Správce rekreačního střediska na Třebíčsku šířil dětské porno. Soud ho potrestal

Mladík se svých věcí vzdát nechtěl. Když se rozhodl z místa odejít, pachatelé mu znovu řekli, že má pěkné boty, ať je vyzuje. Když to mladý muž odmítl, útok násilníků se opět stupňoval. Jeden z násilníků sáhl do kapsy tepláků a vytáhl něco stříbrného. Poškozený dostal strach, že je to nůž, a co měl u sebe, pachatelům dal. Podle soudu ale šlo v tomto případě jen o přestupek.

Naproti tomu byl P. Ch. uznán vinným z výtržnictví, když loni v červnu v Moravských Budějovicích za přítomnosti několika dalších lidí fyzicky napadl a škrtil mladíka s iniciály P. J. Mladík neváhal a vytáhl z kapsy nůž. Šermoval s ním tak vehementně, že se sám poranil prst. Oba si navzájem způsobili lehká zranění od modřin až po řezné rány.

Daniel Zachara (vlevo) a Milan Musil u soudu. Ilustrační foto
Soud rozhodl. Lovcům hokejových dresů z Třebíče hrozilo vězení

P. Ch. musí podle soudu zaplatit peněžitý trest třicet tisíc korun. Jeho sok musel k soudu také, a to kvůli obvinění z výtržnictví a pokusu o ublížení na zdraví. V tomto případě ale soudu rozhodl, že nejde o trestný čin a případ poslal Městskému úřadu v Moravských Budějovicích jako možný přestupek.

Ani v jednom případě ale nejsou rozhodnutí soudu pravomocná. Pokud padne odvolání, bude se muset celým děním ještě zabývat Krajský soud v Brně.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: O obchvatu Třebíče se diskutovalo na semináři, podle opozice to byla šaškárna

Zdroj: Deník/Milan Krčmář