Když vše vyšlo najevo, oba rodiče skončili před soudem. „Soud v Třebíči oba rodiče pravomocně odsoudil za přečin ohrožování výchovy dítěte, a oběma shodně uložil dvanáct měsíců s podmíněným odkladem na zkušební dobu dvou roků,“ informovala o výsledku soudního rozhodnutí mluvčí soudu Jaroslava Valášková.

Deník se o případu dozvěděl až ze soudní databáze aktuálních případů. Otci hrozí, že nakonec skončí ve vězení. Měl porušit podmínky podmíněného odsouzení. Na první soudní jednání ale otec nepřišel. „Veřejné zasedání bylo odročeno kvůli opětovnému předvolání odsouzeného,“ informovala Valášková. Zda se podaří muže k soudu dostat dobrovolně, nebo ho bude muset předvést policejní eskorta, není zatím zřejmé.

Podle původního rozsudku oba rodiče nezajistili stravování dcery, což vedlo k tomu, že byla podvyživená, měla nízkou váhu a celkově neprospívala. Tím se dívka stala opožděnou ve svém fyzickém i psychickém vývoji. Rodiče podle soudu nespolupracovali se sociálními pracovníky ani ošetřujícími lékaři. Od nich měli jednoznačné doporučení k rehabilitaci, hospitalizaci a odbornému komplexnímu vyšetření dcery v nemocnici. Rodiče to zarytě odmítali, a nakonec nezletilou dceru svěřili cizímu muži, který ji odvezl na neznámé místo a dívku svěřil další osobě. Neuvěřitelné je, že rodiče naprosto netušili, kde a u koho se jejich malá dcera nachází.

Do případu nakonec vstoupili prarodiče nezletilé dívky. Těm dívku svěřil Okresním soudem v Jeseníku do péče. Když si ale pro dívku přišli, rodiče jim odmítli říci, kde se nezletilá nachází. Rodiče navíc na sociální síti zveřejnili video s nezletilou při jednání na úřadu OSPOD.