Radek P. dostal před dvěma lety trest na pět měsíců za chov zvířat v nevhodných podmínkách a maření výkonu úředního rozhodnutí. Soud mu trest podmíněně odložil na zkušební dobu jednoho roku. Jenže farmář ani po pravomocném odsouzení nerespektoval nařízení veterinářů. Za to mu hrozilo, že skončí na pět měsíců ve vězení. Soud v Třebíči byl ale nakonec k farmáři shovívavý.

Ilustrační foto.
Farmář z Třebíčska se vyhýbá soudu. Hrozí mu vězení za špatný chov zvířat

„Odsouzenému byla prodloužena zkušební doba o dvacet čtyři měsíců. Odsouzený se u veřejného zasedání vzdal práva stížnosti. Státní zástupce nebyl přítomen,“ informovala o výsledku jednání mluvčí soudu Jaroslava Valášková. Rozhodnutí zatím není pravomocné.

Pospíšila soud potrestal za to, že krávy a prasata nechal bez trvalého přístupu k pitné vodě, bez podestýlky, v silně znečištěném prostředí bez odtoku fekálií, nefunkčních napáječek a v celkově zanedbaném a nebezpečném prostředí. Podle inspektorů z krajské veterinární správy chovatel zvířata vystavil po delší dobu nevhodným podmínkám, navíc v prostředí, kde se mohla zranit. Chovatel tím podle úřadů ohrožoval jejich život a způsobil jim utrpení.

Týrání na jatkách v Hraběticích řešil v březnu Okresní soud ve Znojmě. Na problematiku upozornili ještě před jednáním aktivisté.
Konec týrání. Jatka pro velká zvířata nejen na Znojemsku nově ohlídají kamery

Zvířata mu musela být nakonec loni v září odebrána, protože nerespektoval nařízení, a umístěna do předběžné náhradní péče.