Dohrávka 38. kola Chance ligy se pro druhý celek tabulky vyvíjela příznivě od úvodních okamžiků. Už po pár minutách totiž dostal mužstvo z Vysočiny do vedení Střondala.

Hosté poté přežili několik vyložených příležitostí Benátek, na druhé straně nevyužil možnost ke zvýšení náskoku Michálek.

Dalších branek se hubená návštěva dvou stovek diváků dočkala až krátce po polovině zápasu. Nejprve se v přesilové hře prosadil šikovnou tečí domácí Klapka. Hned o minutu později ovšem měla k dispozici početní výhodu také Třebíč a Dočekal vrátil hostujícím barvám vedení – 1:2

V závěru prostřední části mohly Benátky znovu vyrovnat, ale chybu Mičána nedokázal Čermák potrestat.

Přípravný zápas mezi domácími fotbalisty Velkého Meziříčí (v červeném) a Novým Městem na Moravě (v modrém) skončil vysokou výhrou 6:0 prvně jmenovaných.
Pořádný výprask. Meziříčí nadělilo Vrchovině šestku, vyhrála i rezerva Jihlavy

Naopak, v úvodu závěrečné třetiny Šťovíček usměrnil kotouč za záda bezmocného gólmana domácích a definitivně rozhodl o tom, že tři body poputují na Vysočinu – 1:3.

„Pokud jde o individuální schopnosti, prokázaly Benátky velkou kvalitu. Důležitým okamžikem byla naše druhá branka. Ve třetí třetině už jsme měli hru pod kontrolou,“ pochvaloval si kouč Horácké Slavie Kamil Pokorný.

A ještě dodal. „Chtěli jsme odčinit domácí zápas s Kolínem, který se nám vůbec nepovedl. Několikrát nás v brance podržel Honza Mičán, naše vítězství ovšem bylo zasloužené,“ sdělil lodivod Třebíče.

CHANCE LIGA - DOHRÁVKA 38. KOLA
BENÁTKY N. J. - TŘEBÍČ 1:3
Branky a nahrávky: 33. Klapka (Čermák, Dušek) – 7. Střondala (Forman, Dočekal), 34. Dočekal (Střondala, Vodný), 45. Šťovíček (Tureček, Sklenář). Rozhodčí: Jechoutek, Wagner – Coubal, Kokrment. Vyloučení: 1:6. Využití: 1:1. Diváci: 201. Třetiny: 0:1, 1:1, 0:1. Horácká Slavia Třebíč: Mičán – Poizl, Hunkes, Forman, Furch, Mlčák, Tureček, Zukal – Dočekal, Bittner, Střondala – Krliš, Nedvídek, Šťovíček – Sklenář, Michálek, Ferda – Gajarský, Vodný, Lang.