Pondělní program 31. kola:
17.00
Frýdek-Místek - Vsetín
17.30
Benátky nad Jizerou – DUKLA JIHLAVA, Havířov – Poruba, TŘEBÍČ – Slavia Praha
18.00
Prostějov – Vrchlabí, Sokolov – Litoměřice, Ústí nad Labem – Přerov

Ten už při pondělním domácím duelu s devátou Slavií Praha, který začne v půl šesté večer, bude mít k dispozici Jakuba Malého z Komety. „Jedná se o produktivního juniora, který už tady zná zázemí a hrával v našem dresu,“ poznamenal Pokorný na adresu devatenáctiletého forvarda.

Třebíčští se však aktuálně potýkají s řadou nejistot. „Matěj Psota má delší dobu rekonvalescenci, takže s ním zatím nemůžeme počítat. Uvidíme také, jak na tom budou hráči, kteří nehráli v Litoměřicích nebo doma s Vrchlabím, jako jsou třeba Vojtěch Střondala a Dominik Sklenář. Záleží ještě, jaká bude domluva s Kometou Brno po utkání v Třinci (zápas se hrál v neděli večer – pozn. red.),“ zmínil Pokorný.

Podle jeho slov se už někteří hráči vrátili do tréninku. „Podle aktuální situace se pak budeme snažit poskládat co nejsilnější mužstvo a samozřejmě doma urvat vítězství,“ burcoval Pokorný.

Česká florbalistka Pavlína Bačová oslavuje první gól na světovém šampionátu žen proti Švýcarkám.
Florbal ji chytl i díky klukům. Bačová oslavila světový bronz a gól mezi ženami

I přes absence některých hráčů se jeho svěřenci pokusí coby lídr prvoligové tabulky vrátit po dvou těsných porážkách na vítěznou vlnu. „Potřebujeme trošku zlepšit kvalitu v koncovce v útoku, abychom dali víc branek, a samozřejmě hrát šedesát minut konstantně a kvalitně. Nesmíme si dovolit výpadky jako v Litoměřicích, kdy jsme prošustrovali doslova a do písmene první třetinu,“ dodal třebíčský kouč.

Zato Jihlava má z posledních zápasů před Vánocemi na co navazovat. Svěřenci trenéra Viktora Ujčíka porazili Havířov 6:5 a Frýdek-Místek 4:1 a aktuálně vyhráli čtyři soutěžní zápasy v řadě.

Další tříbodový zisk mohou hokejisté Dukly přidat v pondělí od půl šesté večer na ledě patnáctých Benátek nad Jizerou, v jejichž kádru je i Radek Duda. Dvaačtyřicetiletý útočník obul v této sezoně brusle po roční pauze a Středočechy výrazně pozvedl. V pěti zápasech si připsal šest kanadských bodů za dvě branky a čtyři asistence.

Ubrání ho jihlavští hokejisté v dnešním utkání?