ŠUMPERK – M. BUDĚJOVICE 4:3

Žihadla dokázala zahodit úvodní dvoucifernou porážku ve Valašském Meziříčí za hlavu a v první třetině se dostala do vedení. Velké šance Alexa a Krutiš ještě neproměnili, David Horký však už ano. V přesilovce dostal přihrávku od Kruckovyče a puk střelkou bez přípravy poslal do branky. Hosté byli v úvodním dějství jasně lepší, další šance však bohužel neproměnili, skvěle chytal Wanecki.

To mohlo Žihadla mrzet, protože druhá perioda se nesla v opačném duchu. Draci zatlačili soupeře, ohánět se musel gólman Vacek. I tak však třikrát inkasoval. Poprvé měl trochu smůlu, když nepřesnou střelu Sedláka vrátil ve 26. minutě po odrazu od mantinelu do sítě Milfait. Ten samý hráč pak zužitkoval skvělou přihrávku Vachutky a pak se trefil přesnou ranou Jaroš.

Hosty vrátil do zápasu po chybě obrany Šumperka Sigmund a na začátku závěrečného dějství se po přihrávce Horkého prosadil Piš. Jenže potom domácí tým zvýšil úsilí a tři body jim i přes výborný výkon brankáře Vacka zajistil završeným hattrickem Jan Milfait.

Branky a nahrávky: 26. Milfait (Sedlák), 33. Milfait (Vachutka), 37. Jaroš (Drtil), 57. Milfait (Sedlák, Drtil) – 12. Horký (Kruckovyč), 38. Sigmund, 43. Piš (Horký). Rozhodčí: Maťašovský – Maloušek, Hübl. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. Diváci: 770. Střely na branku: 43:25. Třetiny: 0:1, 3:1, 1:1. Moravské Budějovice: Vacek – Kruckovyč, Šána, Trnka, Bazala, Brabec, Pelikán, Konečný, Chlubna - Piš, Krutiš, Horký - Procházka, Sigmund, Sorger - Molnár, Alexa, Kratochvíl.

Ostatní zápasy 2. kola: Nový Jičín – Opava 6:4 (1:2, 0:1, 5:1), Kopřivnice – Hodonín 6:8 (2:2, 3:0, 1:6), Valašské Meziříčí – Havlíčkův Brod 2:3 pp (0:0, 1:1, 1:1 – 0:1).

9 M. BUDĚJOVICE 2 0 0 0 2 4:14 0

Program 3. kola: Hodonín – ŽĎÁR N. S., Nový Jičín – Šumperk, Kopřivnice – Valašské Meziříčí (18.00), MORAVSKÉ BUDĚJOVICE – HAVLÍČKŮV BROD (18.30).