M. BUDĚJOVICE – KOPŘIVNICE 3:6

Úvod zápasu byl hodně divoký. Hosté se ujali vedení již ve 2. minutě, když se Sluštík po střele švihem trefil pod horní tyčku. Žihadla se dočkala zanedlouho, navíc vyrovnání přišlo v oslabení. Sekundu před návratem Piše na led skóroval po přihrávce Hovsepjana Sorger. Jenže na začátku 7. minuty se odhodlal ke střele od modré čáry Mach a Kořének zareagoval pozdě – 1:2. Svěřenci trenéra Vybírala se ještě jednou dostali do zápasu, když se v polovině první třetiny prosadil v brankovišti důrazný Čermák.

Jenže v 17. minutě se hosté radovali potřetí. Skulinku mezi tyčí a výstrojí našel Suchý. Ve druhé třetině šel do branky Vacek, ale inkasoval již po necelých třech minutách. Z mezikruží se trefil mezi jeho betony Pěnčík. Ve třetí třetině oba týmy využily přesilovku, Žihadla se pak odhodlala k dlouhé power-play. Jejich snahu ale rázně zastavil střelou do prázdné branky Bail.

Branky a nahrávky: 4. Sorger (Hovsepjan), 10. Čermák (Procházka), 47. Bazala (Hovsepjan, Sigmund) – 2. Sluštík (Daron, Fojtík T.), 7. Mach J. (Fojtík F.), 17. Suchý (Imrich, Mach), 23. Pěnčík (Gola, Imrich), 43. Imrich (Sluštík, Fojtík T.), 58. Bail. Rozhodčí: Čuňočka – Mikšík, Čelechovský. Vyloučení: 2:6, navíc T. Fojtík 10 minut. Využití: 1:1, oslabení: 1:0. Diváci: 330. Třetiny: 2:3, 0:1, 1:2. Moravské Budějovice: Kořének (21. Vacek) – Bazala, Kruckovyč, Trnka, Šána, Brabec, Čermák – Procházka, Kosnar, Krutiš, Svoboda, Podlaha, Piš, Hovsepyan, Sigmund, Sorger.

30. kolo Chance ligy Dukla Jihlava - Horácká Slavia Třebíč.
OBRAZEM: Také druhé letošní derby vyhrála Dukla