M. BUDĚJOVICE – KOPŘIVNICE 5:7

Žihadla měla katastrofální vstup do utkání, už v 8. minutě to bylo 0:3 a do branky místo Kořénka putoval náhradník Vacek. Už ve 4. minutě dorazil puk do branky Sluštík a potom hosté trefili tyč. Vzápětí vyrovnal Sigmund, jenže efekt byl opačný. Dvakrát se trefil Mach a hosté lacino získali dvoubrankový náskok.

Ten ve druhé třetině navíc navýšili na 5:1 a zdálo se, že hosté z města Tatry si odvezou vysokou výhru. Na drama zadělali Procházka a dvěma góly zkraje poslední části Svoboda. Jenže potom Žihadla opět nezvládla krizový přelom do poslední desetiminutovky a rázem to bylo 4:7. Šána pak využil přesilovku, trenér Vybíral vzápětí zkusil power-play, ale skóre se již neměnilo.

Branky a nahrávky: 5. Sigmund (Brabec), 39. Procházka (Brabec), 41. Svoboda (Procházka, Krutiš), 43. Svoboda (Procházka), 57. Šána (Bazala, Kosnar) – 4. Sluštík (Marek), 7. Mach (Brodek), 8. Mach (Brodek, Ollender), 21. Sluštík (Marek), 28. Brodek (Stříž), 47. Suchý (Krzak, Mach), 54. Brodek (Mach). Rozhodčí: Marek – Horký, Roupec. Vyloučení: 2:6, využití: 2:1. Diváci: 383. Třetiny: 1:3, 1:2, 3:2. Moravské Budějovice 2019: Kořének (8. Vacek) – Kruckovyč, Bazala, Šána, Brabec, Trnka – Molnár, Procházka, Sorger, Kosnar, Piš, Alexa, Sigmund, Hovsepyan, Horký, Krutiš, Svoboda, Marcinko.

Ostatní výsledky 15. kola:
Hodonín – Nový Jičín 6:5, Šumperk – Valašské Meziříčí 3:0, Žďár n. S. - Opava 6:3. (keš)
1. Šumperk 14 10 3 0 1 73:32 36
2. Havlíčkův Brod 13 9 1 1 2 61:36 30
3. Val. Meziříčí 13 8 0 2 3 54:33 26
4. Hodonín 13 7 1 1 4 61:49 24
5. Opava 13 6 0 2 5 50:49 20
6. Kopřivnice 13 5 0 0 8 46:52 15
7. Žďár n. S. 13 3 1 2 7 43:58 13
8. Nový Jičín 13 3 2 0 8 37:61 13