Během jednoho roku vyplavaly na povrch dva zářné příklady. Gólman Dominik Groh byl základním stavebním kamenem při jízdě Žihadel do finále kvalifikace o první ligu. Toho katapultovalo do týmu znojemských Orlů. Dvaadvacetiletý strážce svatyně pak ze základní sestavy vytlačil zkušeného Fina Teema Lassilu. „Je super, že jsem chytil příležitost za pačesy a usadil se ve Znojmě. V posledních sezonách jsem vystřídal hodně klubů. Tady jsem spokojený, soutěž je skvělá,“ hlásil Groh.

V nedávno skončené sezoně pak vypomáhal Moravským Budějovicím mladík Michal Kořének. Ve Zlíně zůstává jedničkou Libor Kašík, ale Berani uplatnili opci na dva náhradníky: Daniela Hufa a právě Michal Kořénka. Oba mají nyní v Baťově městě kontrakt do konce dubna příštího roku.

„U obou jsme uplatnili opci a jsou v extraligovém kádru jako perspektivní mladí gólmani. Michal nastupoval ještě za juniory, známe ho dobře z přípravy, má na za sebou již pár zápasů za seniory ve druhé lize za Moravské Budějovice,“ připomněl hlavní trenér a sportovní manažer Zlína Robert Svoboda.