MOR. BUDĚJOVICE – HODONÍN 2:1

Stav série: 2:2

„Tahle série bude asi hodně dlouhá,“ předpovídal trenér Moravských Budějovic Augustin Žák. A měl pravdu.

Vyrovnané bylo i čtvrté utkání a domácí hokejisté v něm měli dlouho smůlu, když jen cinkali na tyče hodonínské branky. Nejdříve se to povedlo Pospíchalovi, když v 16. minutě trefil břevno. Podobné se povedlo i v polovině zápasu Kabelkovi, ten pro změnu rozezvučel tyčku.

Ve 35. minutě Žihadla špatně střídala, a tak měli Drtiči výhodu přesilovky. Tu sice nevyužili, ale usadili se v útočném pásmu a sedm sekund po návratu Radima Ferdy otevřel skóre střelec série Tomáš Franek – 0:1.

Ve 44. minutě byl v dobré pozici mezi kruhy Petr Horký, ale pálil (jak jinak) jen do tyče. Pak branková konstrukce pomohla i Grohovi po střele Milíka od modré čáry a přišel finiš domácích. Vyloučení Jana Matějky potrestal Pelikán, který se dobře zorientoval před brankovištěm, a euforii na ledě i v hledišti rozpoutal v další přesilovce tečí Kabelkovy střely sedmnáct sekund před koncem Michal Kliment.

Branky a nahrávky: 55. Pelikán (Heinrich, Pospíchal), 60. Kliment (Kabelka, Horký) – 37. Franek (Růžička). Rozhodčí: Bláha – Vašíček, Kráľ. Vyloučení: 6:7, využití: 2:0. Diváci: 765. Třetiny: 0:0, 0:1, 2:0.

Moravské Budějovice: Groh – Trnka, Pelikán, Kadela, Furch, Peroutka, Kabelka, Kliment, Pospíchal – F. Matějka, Lupač, Bulín, Juráň, Horký, Mlynář, Mikeš, Rytnauer, Čejka, Ferda, Heinrich, Krutiš.