ŠUMERK - MORAVSKÉ BUDĚJOVICE 3:1

Žihadla oba zápasy v základní části prohrála, ale v Šumperku sed jim vstup do utkání vydařil skvěle. Již v 5. minutě našel před brankou Ferda svého spoluhráče Mlynáře a ten otevřel skóre zápasu. Domuácí pak přestál přesilovku a udeřil v polovině 13. minuty. Do samostatného úniku se dostal Gaga a kličkou do bekhendu vyrovnal na 1:1.

Ve druhé třetině byl nebezpečnější domácí týmVe 24. minutě Groh vychytal Kuťáka a chvilku nato nastřelil Vachutka tyčku. Hosté pak ubránili i dvě oslabení.

Třetí třetina mnoho velkých šancí nenabídla, a tak se zdálo, že zápas rozhodne prodloužení či samostatné nájezdy. Proti byl však na začátku 58. minuty Romančík, který v závaru před Grohovou svatyní dorazil puk do sítě. Žihadla zkusila power-play, ale v něm Králík stvrdil výhru favorita 3:1.

Branky a nahrávky: 13. Gago (Hroch, Romančík), 58. Romančík (Mojžíš), 59. Králík (Ostřanský, Sedlák) – 5. Mlynář (Ferda)

Rozhodčí: Šutara, Novák – Novotný, Zedník. Vyloučení: 2:5, bez využití. Třetiny: 1:1, 0:0, 2:0.

Šumperk: O. Haloda – Tolokonnikov, Mojžíš, Urban, Gewiese, Drtil, M. Haloda, Řezáč, Sedlák – Gago, Pokorný, Romančík, Hroch, Vachutka, Kuťák, Plášek, Králík, Antonov, Čuřík, Vorobjev, Ostřanský.

Moravské Budějovice: Groh – Trnka, Pelikán, Kadela, Furch, Peroutka, Kabelka, Kliment, Pospíchal – Matějka, Lupač, Juráň, Horký, Mlynář, Mikeš, Rytnauer, Čejka, Hrala, Ferda, Heinrich, Krutiš.