Žihadla dvě třetiny ovládla led a vytvořila si tříbrankový náskok. Ovšem v závěrečné části hosté dotahovali a v závěru snížili na rozdíl jedné branky.

MORAVSKÉ BUDĚJOVICE – BRUMOV-BYLNICE 5:4

Favorizovaní domácí začali dobře a už po dvou minutých otevřel skóre Prkna. Hosté sice v 11. minutě odpověděli exzlínským Mokrejšem, ale Žihadlům vrátil vedení gólem do šatny Krčál.

Budějovičtí měli více ze hry i v prostřední části. Ve 34. minutě na rozdíl dvou branek zvýšil Hlouch. Poté Brumovští nevyužili trestné střílení, a tak udeřilo na druhé straně. O čtyři minuty se prosadil jeho spoluhráč Topol a bylo to už 4:1.

„První dvě třetiny jsme měli otěže utkání pevně ve svých rukou. Hráli jsme pohledný hokej a vedli 4:1,“ pochvaloval si moravskobudějovický kouč Oldřich Válek.

Ovšem jeho svěřenci závěrečné dějství nezvládli. Vstup do poslední dvacetiminutovky měli lepší hráči Brumova-Bylnice, když ve 45. minutě snížil Machala. Žihadlům sice o deset minut později vrátil tříbrankové vedení Oliva, ale to bylo ze strany jeho celku vše.

Pak se už prosazovali jen Brumovští. Nejprve v 57. minutě na 5:3 snížili Luža a při závěrečné power play hostí korigoval na konečných 5:4 Mokrejš.
„Do třetí třetiny jsme nastoupili se zbytečnou obavou o výsledek. Soupeř nám snížil, ale my jsme zase dali na 5:2. Pak už soupeř jen dotahoval. Myslím si, že kdybychom využili své další šance, tak bychom vyhráli vyšším rozdílem a nemuseli jsme se o výsledek obávat,“ uzavřel hodnocení šéf moravskobudějovické lavičky.

Branky a nahrávky: 2. Prkna (Kundela, Krčál), 20. Krčál (Jaskula), 34. Hlouch (Topol), 38. Topol (Barvíř), 55. Oliva (Vlašín, Ščepka) - 11. Mokrejš (Novák), 45. Machala (Peterka), 57. Luža (Novák, Mokrejš), 60. Mokrejš (Gregela). Rozhodčí: Humpolíček – Král, Procházka. Vyloučení: 5:8. Využití: 3:1. Diváci: 305. Třetiny: 2:1, 2:0, 1:3. HC Moravské Budějovice 2005: Adamec (Havlík) - Boudný, R. Dusík, Sechovec, S. Dusík, Vlašín, Prkna – Topol, Hlouch, Barvíř - Sobotka, Oliva, Ščepka - Jaskula, Kundela, Krčál – Langmann.