Žihadla předčila Bruslaře v přesilovkách

Moravské Budějovice – Je vyrovnáno. Druholigoví hokejisté Moravských Budějovic porazili ve druhém zápase semifinále play-off na domácím ledě Havlíčkův Brod, kterému tak oplatili porážku v úvodního utkání a srovnali stav série. Hostující Bruslaři po první třetině vedli, ale Žihadla ovládla prostřední část třemi góly a čtvrtou přesilovku využila ve třetím dějství. Domácí slibně rozehrané utkání dotáhli do vítězného konce.

27.3.2017

Celkem šestkrát se mohli radovat hokejisté Moravských Budějovic ve druhém zápase s Havlíčkovým Brodem, který porazili 6:3 a vyrovnali stav semifinálové série na 1:1.Foto: Deník/ Jaroslav Loskot

Vstup do zápasu vyšel lépe domácím, které brzy poslal do vedení střelou z kruhu pozdější hrdina Havel. Pak ale převzali iniciativu hosté. Bruslaři nejdříve nevyužili dvojnásobnou přesilovku, ale v 10. minutě se dočkali, když po individuální akci vyrovnal Endál.

Havlíčkobrodští měli v první třetině navrch. Dudáčkovi nejdříve pomohla tyč jeho branky. Budějovický gólman za nedlouho semaforem vychytal Teplého.
Hostující hráči udeřili paradoxně ve vlastním oslabení, když těsně před pauzou ujeli Kuchta s Benešem a přečíslení dva na jednoho druhý jmenovaný zakončil.
Po změně stran byla lepší Žihadla a po čtyřech minutách vyrovnal z početní výhody Mikeš.

V polovině utkání vyjel zpoza branky Horký a natřikrát protlačil puk za Nováka – 3:1. Hostitelé ještě do druhé přestávky využili přesilovou hru pět na tři Havlem.
Havlíčkův Brod se snažil ve třetí části snížit, ale obrana soupeře na čele s jistým Dudáčkem odolávala. Na další změnu skóre došlo až v 52. minutě, kdy zužitkoval početní výhodu Havel a završil hattrick. O čestný úspěch hostí se postaral Lacina, který zachytil chybnou rozehrávku soupeře a prostřelil Dudáčka. Poslední slovo však měly Moravské Budějovice, když Mikeš uklidil míč do prázdné branky.

„Byl to nejlepší výkon za celý rok. Je to už třináctý zápas a kluci takhle bojují. Jak sami chtějí vyhrávat je opravdu dobré. Máme za sebou dvě těžké série, kluci to zvládají skvěle a zvládli to i po prohře v Brodu," těšilo trenéra Moravských Budějovic Augustina Žáka.

„Rozhodly přesilovky, které nám už několik zápasů nejdou, i když je trénujeme, nedaří se nám je proměňovat. Věřím, že se to už zlepší," shrnul havlíčkobrodský kouč Roman Kaňkovský.

M. BUDĚJOVICE – H. BROD 6:3
Stav série: 1:1
Branky a nahrávky: 5. Havel (Kovář), 25. Mikeš (Nováček, Šťáva), 32. Horký (Hačecký), 37. Havel (Horký, Rytnauer), 52. Havel (Horký), 60. Mikeš (Horký) – 10. Endál (Přidal), 19. Beneš (Kuchta), 59. Lacina. Rozhodčí: Obadal, Volf – Blaha, Wesley. Vyloučení 9:8, navíc Mikeš 10 min. OT – Beneš 5 min. a do konce utkání. Využití: 4:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1008. Třetiny: 1:2, 3:0, 2:1. M: Budějovice: Dudáček - Šťáva, Kovář, Sobotka, Peroutka, Pelikán, Kliment, Polívka – Havel, Mikeš, Nováček, Rytnauer, Krutiš, Horký, Matějka, Lupač, Hačecký, Salát. H. Brod: Novák - T. Semrád, M. Semrád, Duben, Lacina, Kříž, Vala, Bušek, Kulhánek – Přidal, Třetina, Endál, Teplý, Kozlík, Michálek, Chlubna, Ludvík, Kuchta, Navrátil, Szilva, Beneš, Křížek.

Zbylý výsledek: Jablonec nad Nisou – Kobra Praha 6:5 p (2:3, 1:0, 2:2), branky a nahrávky: 6. Bříška (Nevyhoštěný, Moravec), 9. Mulač (Pilař, Homolka), 21. Nevyhoštěný (Bříška), 45. Nevyhoštěný (Bříška), 46. Homolka (Mulač, Demel), 66. Havlas (Bříška) – 1. Slanina (Vlach), 12. Matějek (Pulkrab, Vlach), 19. Tuma, 43. M. Matějček (Vlach, Slanina), 56. Švaříček (Vlach, M. Matějček). Stav série: 1:1.

27.3.2017 VSTUP DO DISKUSE

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze.
16

Kam na nejlepší svařák. A za kolik?

Místo vraždy ulice Slavíčkova u křižovatky se Sokolovskou ulicí.
15

V Jihlavě měl vraždit bývalý partner oběti. Policie hledá svědky i pachatele

Paní Jarmile se splnilo vánoční přání. Setkala se s papežem Františkem

Třebíč - Paní Jarmila Vrzáčková z třebíčského domova pro seniory dostala ten nejkrásnější vánoční dárek. Setkala se s papežem Františkem. Svatý otec ji při generální audienci v aule Pavla VI. ve Vatikánu dokonce objal, požehnal jí a daroval jí růženec.

Víte, co je černý led? Poradíme, jak ho poznat a jak se s ním vypořádat

Ze všech zimních nástrah na motoristy (a vlastně obecně na všechny), je jednou z nejhorších takzvaný „černý led“. Ten je totiž skoro nerozpoznatelný, ale strašlivě kluzký, což může způsobit velkou spoustu nemilých situací. Znáte taková ta videa, kdy se auta se zabržděnými koly nekontrolovaně kloužou jako saně? Tak přesně to umí černý led.

Město ustoupilo, na platy řidičů peníze dá

Třebíč – Zdá se, že hrozící stávka řidičů městské autobusové dopravy v Třebíči (MAD) je zažehnána. Vedení města totiž ustoupilo tlaku šoférů i jejich zaměstnavatele, koncernu Icom transport, a uvolní částku 200 tisíc euro na dorovnání mezd.