Domácí vědomi si, že je od postupu dělí jediné vítězství, nastoupili do utkání s cílem sérii ukončit a vyhnout se dalšímu cestování na daleký západ Čech.
Úvodní dějství branku nepřineslo a k vidění byly jen neúspěšné střelecké pokusy na obou stranách, se kterými si brankáři buď věděli rady a nebo končily mimo tři tyče.

Na první branku se tak čekalo téměř do konce druhé třetiny. Konkrétně ve 37. minutě vyrazili hosté do protiútoku, přečíslení tři na jednoho původně nevyřešili dobře, ale puk se šťastně odrazil k volnému Šmejcovi a ten už Brože překonal.

Žihadla nastoupila do třetí části zostra, ale Salák trefil z otočky jen Kuchařův beton a Juráňův švih skončil v lapačce sokolovského brankáře. Baník ve 43. minutě potrestal vyloučení Wasserbauera, když Weinholdovo nahození od modré propadlo až do sítě. „Nedali jsme čtyři šance a soupeř to potrestal,“ mrzelo trenéra Žihadel Augustina Žáka.

Moravské Budějovice duel ještě neodepsaly a dál bojovaly. Hosté spoléhali na rychlé kontry, které obrana buď stačila zachytávat a nebo byl Brož připraven, jako proti Harkabusově střele od modré či pokusu Hrušky. Na opačné straně zkoušel štěstí Čermák, ale Kuchař jeho střelu vyrazil.

Nejblíže ke kontaktnímu gólu byl Rytnauer, ale jediný střelec ze druhého utkání právě na budějovickém ledě Kuchařovu bránu ve výhodné střelecké pozici minul. Útočník Žihadel poté neuspěl ani při přesilovce, když zakončoval do poloodkryté brány, gólovou radost mu zázračně zkazil Kuchař.

Trpělivost se domácím nakonec vyplatila a to hned dvakrát. Když to nešlo kombinačně a hokejově, muselo to jít silou. V čase 50:27 napřáhl od modré Peroutka propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:2. Za dalších 32 vteřin se přes hostujícího beka dostal do zakončení Jan Bulín, zavěsil pod víko a bylo srovnáno! „Pak jsme riskovali, že budeme hodně útočit a nakonec vyrovnali,“ oddychl si budějovický kouč.

Ve zbylém čase už branka nepadla, a tak se podruhé ve čtvrtfinálové sérii prodlužovalo. V 63. minutě pak Žihadla poslal využitou přesilovou hrou mezi čtyři nejlepší týmy v letošním play-off kapitán Pucher, který z kr uhu trefil šibenici.

„Soupeř špatně střídal, my jsme si vzali oddechový čas, abychom tam poslali čtyři hráče, kteří umí rozhodnout a oni to rozhodli,“ těšilo domácího lodivoda. Jeho tým v semifinále narazí na Bruslaře z Havlíčkova Brodu.

M. BUDĚJOVICE – SOKOLOV 3:2 p
Konečný stav série: 3:1
Branky a nahrávky: 51. Peroutka (Rytnauer), 51. J. Bulín (Pucher, Matějka), 63. Pucher st. (Rytnauer, Peroutka) – 37. Šmejc (Čejka), 43. Weinhold (Hruška). Rozhodčí: Skopal, Pokorný – Vašíček, Kráľ. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. Diváci: 947. Třetiny: 0:0, 0:1, 2:1. Moravské Budějovice: Brož (Čáp) – Čermák, Kabelka, Wasserbauer, Kliment, Pelikán, Peroutka, Pucher ml. – Pucher st., Juráň, Matějka, Rytnauer, Krutiš, Lupač, J. Bulín, Salák, P. Bulín.

Zbylý výsledek: Vrchlabí – Jablonec 0:3, konečný stav série: 1:3. Semifinálové dvojice: H. BROD – M. BUDĚJOVICE, ŽĎÁR N. S. – Jablonec. Série startují v neděli.