M. BUDĚJOVICE – SOKOLOV 1:0
Stav série: 1:1

Domácí do druhého střetnutí nastoupili s cílem srovnat stav čtvrtfinálové série a ke kýženému vítězství je mohl v samotném úvodu nasměrovat Pucher. Jenže trefil břevno. Hosté byli v první třetině aktivnější, ale gólově se také neprosadili. Nejblíže k úspěchu měl Trapl, který se těsně před pauzou ocitl sám před Brožem. Ovšem moravskobudějovický brankář jeho pokus bravurně vyrazil.

Po obrátce se hrál vyrovnaný hokej. Skóre mohl otevřít opět Pucher, jenomže znovu rozezvučel horní tyč. Žihadla, poté co přečkala dvojnásobné oslabení, poslal do vedení ve 34. minutě Rytnauer. Ten ve vlastním oslabení zachytil přihrávku soupeře a z prostoru mezi kruhy překonal sokolovského gólmana Kuchaře.

Šachová partie pokračovala i ve třetí periodě. Vyložených šancí bylo jako šafránu. Oba týmy měly spíše jen náznaky, se kterými si obrany na čele s brankáři věděly rady, a tak se už skóre do závěrečné sirény neměnilo. O vzruch se starala častá vyloučení na obou stranách a vyvrcholením byla hromadná bitka, po které následovaly i tresty do konce zápasu.

„Zápas byl výborný. První třetinu nás podržel gólman a pak už jsme hru vyrovnali. Za bojovnost jsme si vyhrát zasloužili,“ hodnotí moravskobudějovický trenér Augustin Žák.

Jeho svěřenci zavítají na led soupeře už v neděli a z Karlovarska by si rádi odvezli výhru. „Dáme do zápasu všechno a pokusíme se zvítězit, i když máme zraněné. Nevadí nám to, my musíme hlavně předvést dobrou obranu a dostat co nejméně gólů,“ má jasno kouč Žihadel.

Branka a nahrávka: 34. Rytnauer. Rozhodčí: Mertl, Ondráček - Samuel, Roupec. Vyloučení: 8:9, navíc Lupač 5 min. a do konce utkání, Rytnauer 10 min. OT – Kvapil 10 min. OT, Rulík 5 min. a do konce utkání Zadražil 2+2 min. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 902. Třetiny: 0:0, 1:0, 0:0. Moravské Budějovice: Brož – Čermák, Kabelka, Wasserbauer, Kliment, Pelikán, Peroutka, Pucher ml. – Pucher st., Juráň, Matějka, Rytnauer, Krutiš, Lupač, J. Bulín, Salák, P. Bulín.

Ostatní výsledky 2. čtvrtfinálových zápasů: Děčín – Havlíčkův Brod 3:5, stav série: 0:2, Kolín – Žďár nad Sázavou 1:2 sn, stav série: 0:2, Vrchlabí – Jablonec nad Nisou 4:1, stav série: 1:1.

Následující program – 3. zápasy (neděle): Sokolov - Moravské Budějovice (17.30), Havlíčkův Brod - Děčín, Žďár nad Sázavou – Kolín, Jablonec nad Nisou – Vrchlabí.