Obrannou řadu domácího týmu před derby vyztužili Tomáš Rafaj a Daniel Šebesta a uvedli se velmi dobře. Žihadlům tentokrát vyšel vstup do utkání, získala dvoubrankový náskok a devět sekund po začátku druhé třetiny zvýšila na 3:0. To nevydržel žďárský gólman Jiří Sláma, kterého vystřídal Jan Čáp, jenž má zkušenosti z angažmá v Moravských Budějovicích.

Fotbalový obránce Jablonce David Štěpánek (v modrém) je po ročním zranění v plné přípravě na nadcházející jarní část.
Štěpánek: Krize? Během toho roku jich bylo několik

Dalším klíčovými momenty v utkání byly zvýšení domácího týmu třináct sekund po inkasované brance na 4:1 a přesilová hra Plamenů v závěru druhé třetiny. V ní nejdříve Lojek rozezvučel břevno a minutu nato sebral Krutiš znovu puk žďárským obráncům a z jeho přihrávky profitoval Sorger. Procitnutí Plamenů přišlo pozdě, a tak Moravské Budějovice výhru uhájily.

Tři minuty před koncem ještě vedli, nakonec prohráli. Třebíč získala jen bod

M. BUDĚJOVICE – ŽĎÁR N. S. 5:4

Branky a nahrávky: 4. Marcinko (Hovsepyan), 13. Špaček (Hovsepyan), 21. Krutiš, 27. Piš (Sigmund), 38. Sorger (Krutiš) – 27. Bureš (Medek), 32. Heinrich (Pleva), 43. Wasserbauer (Lojek, Čermák), 57. Chlubna (Prokš). Rozhodčí: Reich – Urubčík, Čelechovský. Vyloučení: 6:3, bez využití, v oslabení: 1:0. Diváci: 296. Třetiny: 2:0, 3:2, 0:2.
Moravské Budějovice: Helešic – Šána, Marcinko, Bazala, Brabec, Šebesta, Rafaj, Trnka – Špaček, Krutiš, Piš, Hovsepyan, Alexa, Sorger, Sigmund, Molnár.
Žďár nad Sázavou: Sláma (21. Čáp) – Pleva, Koželuh, Spálovský, Kališ, Lojek, Rašín – Čermák, Chlubna, Wasserbauer, Adam, Prokš, Medek, Jícha, Bureš, Gregar, Kovářů, Heinrich, Kunstmüller.