Vajgar po úvodním dějství vedl a Žihadla musela zápas otáčet. Ovšem hostující kouč měl ke spokojenosti daleko. „Byli jsme tři dny bez ledu a bylo to na nás znát, ale hráče jsme upozorňovali, že to nebude jednoduché. První třetinu přesto jen odbruslili a dělali si na tom ledě, co chtěli. A tak to nejde, žádný soupeř se neporazí sám," zlobil se budějovický lodivod.

Až prostřední a závěrečné dějství se jeho svěřencům povedlo výsledkově, když Moravské Budějovice v obou dvacetiminutovkách nastřílely po třech gólech. „Jindřichův Hradec nemá moc hráčů a to se nakonec projevilo. Utkání nám ukázalo, že bez taktiky se hrát nedá ani v nižší soutěži. O první přestávce jsem se rozčílil," hodnotí Žák. (obi)

J. HRADEC – M. BUDĚJOVICE 3:8
Branky a nahrávky: 4. Zderadička, 10. Heldák (Zderadička), 16. Vantúch – 8. Šťáva, 12. Lupač, 29. Lupač (Pěška), 29. Nováček (Mikeš), 37. Matějka (Pěška), 44. Hačecký (Mikeš), 56. Rytnauer (Horký), 60. Rytnauer (Horký, Šťáva). Rozhodčí: Hamr – Voves, Bušta. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:2. Diváci: 135. Třetiny: 3:2, 0:3, 0:3. M. Budějovice: Dusík – Šťáva, Kovář, Sobotka, Mandát, Švanda, Pelikán – Nováček, Mikeš, Pěška, Rytnauer, Kuřítko, Horký, Lupač, Matějka, Krutiš, Hačecký, Beran.