MOR. BUDĚJOVICE – HODONÍN 4:2

Stav série: 1:1

Na rozdíl od prvního utkání se velké věci začaly dít už od začátku. Hosté se dostali do vedení už ve 4. minutě. Franek se odhodlal z pravého kruhu ke střele, puk zacinkal o tyčku, ale ke smůle Žihadel skončil v brance – 0:1. Domácí tým však ani nestačil znervóznět a rychle bylo vyrovnáno. V hlavní roli byla první lajna, Horký nahrával, Rytnauer skóroval – 1:1. Na začátku 15. minuty vybuchlo hlediště radostí podruhé, to se po přihrávce Mikeše nadvakrát prosadil Juráň.

Stejně jako v úvodním duelu byla druhá třetina bohatá na fauly, nicméně potrestán byl jen jeden z nich. Ve 24. minutě byl faulován Petr Krutiš a rozhodčí Held odpískal trestné střílení. To autor cizelérsky proměnil, když vymíchal Kubáně.

V závěrečném dějství Žihadla zvýšila na 4:1, po přihrávce Klimenta zpoza branky se krásně trefil v přesilovce Kabelka. Pak ještě Mlynář trefil břevno, hosté už jen pak snížili po brance Jurči na konečných 4:2.

Branky a nahrávky: 7. Rytnauer (Horký), 15. Juráň (Mikeš), 24. Krutiš (TS), 46. Kabelka (Kliment, Horký) – 4. Franek (Fišera, Růžička), 57. Jurča (Charvát, Benýšek). Rozhodčí: Held – Komínek, Kráľ. Vyloučení: 3:5, navíc Jan Matějka (Hodonín) 5 + do konce utkání. Využití: 1:0. Třetiny: 2:1, 1:0, 1:1.
Moravské Budějovice: Groh – Trnka, Pelikán, Kadela, Furch, Peroutka, Kabelka, Kliment, Pospíchal – F. Matějka, Lupač, Juráň, Horký, Mlynář, Mikeš, Rytnauer, Čejka, Hrala, Ferda, Heinrich Krutiš.

Ilustrační foto.
Žihadla prohrála v Hodoníně