ŠUMPERK - M. BUDĚJOVICE 3:1

Ještě nedávno šumperský brankář Ondřej Haloda zůstal jen na střídačce, do branky Moravských Budějovic se tak postavil David Vacek. Ten inkasoval již po osmdesáti vteřinách, když Gewiese nahazoval puk do brankoviště a ten smolně propadl až do sítě. Zdálo se, že favorit si tak připíše snadné vítězství, opak byl však pravdou.

Žihadla pečlivě plnila stanovenou taktiku a z dobré defenzivy vyrážela do brejkových akcí. V nich hrál roli hlavně útočník Josef Podlaha, který se hned několikrát ocitl před brankářem Peksou, ale žádnou ze šancí bohužel nevyužil. Vyrovnat mohl i Hovsepjan, ale jeho střelu šumperský brankář skvěle zlikvidoval.

Ve druhé třetině měli hosté k dispozici přesilovku, tu se jim sice využít nepodařilo, ale přesto vyrovnání zaslouženě přišlo. Moreavské Budějovice se udržely v tlaku v útočné třetině a šest sekund po návratu Šípa se prosadil střelec David Horký. S šancemi se pak na obou stranách roztrhl pytel, ale branka již nepadla.

Klíčový okamžik přišel na začátku třetího dějství. Šumperk si vynutil přesilovku, kterou po přihrávce Milfaita využil Sedlák. Domácí se pak ale museli mít stále na pozoru, protože Žihadla měla dostatek šancí alespoň na vyrovnání. Jenže v nich bohužel selhali David Horký i Milan Procházka, a tak se Šumperk dostal pojistky při powerplay.

„Nemáme se za co stydět, odehráli jsme dobrý zápas,“ mohl si jen postesknout trenér Moravských Budějovic Miroslav Vybíral, kterého nejvíce mrzely neproměněné šance.

Statečný výkon hostí ocenil i kouč lídra tabulky Martin Janeček. „My se bohužel trápíme s tímto soupeřem už třetí zápas v ročníku. Minule jsme doma rozhodli až v závěru, i na jeho ledě to pak byl ubojovaný zápas a stejně to vypadalo dnes. Musíme poděkovat Markovi Peksovi, který tým v důležitých momentech podržel a nebýt jeho, tak jsme mohli před poslední třetinou prohrávat a nakonec i prohrát. Vítězství jsme ubojovali.“

Branky a nahrávky: 2. Gewiese, 44. Sedlák (Milfait, Jaroš), 60. Milfait – 28. D. Horký (Kruckovyč). Rozhodčí: Čech - Novotný, Pippal. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 1 204. Třetiny: 1:0, 0:1, 2:0. Moravské Budějovice: Vacek – Čermák, Bazala, Kruckovyč, Šána, Trnka, Brabec, – Krutiš, Procházka, Horký – Podlaha, Svoboda, Hovsepjan – Kosnar, Sigmund, Piš – Sorger.

Ostatní výsledky: Kopřivnice – Hodonín 2:3 pp, Valašské Meziříčí – Havl. Brod 4:0, Nový Jičín – Opava 4:3.
1. Šumperk 18 14 3 0 1 91:37 48
2. HAVL. BROD 18 11 1 1 5 79:58 36
3. Valašské Meziříčí 18 9 1 4 4 67:47 33
4. Opava 18 9 0 1 8 71:64 28
5. Hodonín 17 7 3 1 6 72:68 28
6. Kopřivnice 18 7 0 1 10 62:67 22
7. ŽĎÁR N. S. 17 6 1 2 8 61:71 22
8. Nový Jičín 18 5 2 0 11 55:85 19