Žihadla odmítla konec sezony. Vyhrála na nájezdy

Vysočina, Moravské Budějovice - Jde dál. Žďár nad Sázavou zvládl i třetí čtvrtfinálový zápas s Vrchlabím a po roce si opět zahraje semifinále. Sérii si prodloužily i Moravské Budějovice, které poprvé v sezoně porazily Kolín, pro Pelhřimov naopak sezona končí.

12.3.2014

Ilustrační fotoFoto: Archiv

ŽĎÁR N. S. - VRCHLABÍ 4:1

Stav série: 3:0

Žďár šel do vedení v 11. minutě, když se trefil Krupka. Hamerský sice ještě vykřesal pro Vrchlabí naději, Krupka ale druhým zásahem vrátil vedení na stranu domácích. A když v polovině zápasu navýšil skóre Kaňka, bylo jasné, že si jdou Plameny za postupem. Ten definitivně stvrdil v závěrečném dějství Pleva.

Branky a nahrávky: 11. Krupka (Dítě, Říha), 16. Krupka (Man), 28. Kaňka (Plachý, Beneš), 46. Pleva (Kaňka) - 14. Hamerský (Jakubec, M. Filip). Rozhodčí: Held, Slavka - Kotlík, Polák. Vyloučení: 7:6, navíc Beneš Pulec, Gengel všichni 5 a do konce utkání, Hamerský 10 a do konce utkání. Využití: 3:1. Třetiny: 2:1, 1:0, 1:0. Žďár nad Sázavou: Sláma - Smejkal, Jan, Beneš, Staněk, Pleva, Kolda, Šír, M. Vítek - D. Vítek, Kotlík, Man - Kunstmüller, Kaňka, Plachý - Krupka, Říha, Dítě - Hron, Gregar.

TÁBOR - PELHŘIMOV 9:3

Hosté měli perfektní úvod a rychle vedli o dva góly zásluhou Marka Hadravy a Kopice. Jenže Tábor stejně rychle vyrovnal a ještě do první sirény skóre otočil dalšími dvěma zásahy. Pelhřimov sice ve druhé třetině vystřídal gólmany, ale na zvrat neměl. Do sítě náhradníka Čekala se tak Kohouti trefili ještě pětkrát.

Branky a nahrávky: 6. Matušík (Krätzer, Mařík), 8. Kanov, 20. Liška, 20. Mařík, 24. Nedorost (Mrkvička), 25. Kolomý (Heršálek), 43. Nedorost (Seidl, Kolomý), 60. Matušík (Mařík, Havran), 60. Heršálek (T. Hájek, Seidl) - 2. Marek Hadrava (Adam), 4. Kopic (Pavlík), 34. Votápek (Vylíčil). Vyloučení: 10:8. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1628. Třetiny: 4:2, 2:1, 3:0.

Pelhřimov: Brabec (21. Čekal) - Mečiar, Adam, Z. Jelínek, D. Kasalý, Beneš, Novotný, Pecen - Kopic, Plachý, Kubát, Marek Hadrava, Martin Hadrava, F. Kasalý, Votápek, Svoboda, Vylíčil, Kadlec, Kozlík.

KOLÍN - M. BUDĚJOVICE 4:5 sn

Stav série: 2:1

Morkes poslal v úvodní části domácí do vedení, Horký a Telesz ale ještě do přestávky skóre otočili. Druhý jmenovaný se v prostřední části blýskl dalšími dvěma zásahy, kterými završil hattrick, Kozlové ale zůstali díky Mejzrovi ve hře. V závěrečném dějství dokonce vyrovnali, a tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich nakonec rozhodl Zahradník.

Branky a nahrávky: 13. Morkes (Pácal), 36. Mejzr (Malý, Šifta), 44. Hanzl (Šafránek), 56. Valášek (Hanzl, Šifta) - 18. Horký, 18. Telesz (Zahradník), 26. Telesz (Peška, Sechovec), 40. Telesz (Zahradník), rozhodující nájezd Zahradník. Vyloučení: 8:10. Využití: 2:3. Třetiny: 1:2, 1:2, 2:0 - 0:0. Moravské Budějovice: Šťastný - Latner, Sechovec, Tichý, Prkna - Vlašín, Dostál, Kesner, Zahradník, Telesz, Kovalský, Matějka, Barták, Peška, Vlček, Horký, Gottlieb.

Autor: Josef Jakoubek

12.3.2014 VSTUP DO DISKUSE
Veronika Hana Konvalinková (uprostřed) při předvolební debatě Deníku v Brzkově.

Politika není kamenolom, aby ji museli dělat jen muži, říká jednička Zelených

Jednoznačný průběh mělo utkání 11. kola okresního přeboru mezi týmy z opačných pólů tabulky. Blatnice (v modrém) doma Studenec vůbec nešetřila a vyprovodila jej osmi góly.

Lipník zvítězil už popáté v řadě

OD SOUSEDŮ: Na tahu Jihlava - Havlíčkův Brod se zranilo čtrnáct lidí

Vysočina - Hlavní silniční tah z Havlíčkova Brodu do Jihlavy se stal v pondělí kritickým místem. Během jediného dne tam došlo ke dvěma vážným dopravním nehodám. Zranilo se při nich 14 lidí.

Radek Koten (SPD): Jako jediná strana prosazujeme přímou demokracii

Vysočina /ROZHOVOR/ – Lídrem vysočinské kandidátky SPD (Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura) je v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny Radek Koten. „Proč by nás měli lidé volit? Protože my máme odvahu říkat pravdu. Pojmenováváme věci tak, jak jsou. Neschováváme problémy za rádoby korektní slovíčka,“ říká politik z Vojnova Městce na Žďársku.

Ve Stranné u Telče usmrtil dítě zemědělský stroj

Vysočina – V pondělí 16. října se ve vsi Stranná na Jihlavsku stala velká tragédie. Došlo tam k dopravní nehodě při níž zemřelo nezletilé dítě.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.